VIDEO Real si jasné víťazstvo na Ukrajine skomplikoval, PSG rozstrieľalo Malmö

Raphael Varane a Cristiano RonaldoRaphael Varane a Cristiano Ronaldo Zdroj: SITA

BRATISLAVA - V dueloch A-skupiny 5. kolA skupinovej fázy LM triumfovali favoriti, keď PSG deklasoval Malmö na jeho pôde 5:0 a Real potvrdil post tabuľkového lídra víťazstvom 4:3 nad Šachtarom Doneck. Impozantným spôsobom sa o to zaslúžil Cristiano Ronaldo, ktorý dva góly dal a ďalšie dva sám vytvoril.

Francúzsky šampión PSG si postup do do jarného osemfinále Ligy majstrov 2015/2016 zabezpečil už v úvodnej štvrťhodine duelu na trávniku Malmö. V 3. minúte sa ujala hlavička Adriena Rabiota a o jedenásť minút potrestal zaváhanie domácich tvrdou strelou po zemi Angel di Maria. V 50. minúte skóroval proti materskému klubu aj topkanonier Zlatan Ibrahimovič a trpký výsledok pre Švédov pečatili na 0:5 Di Maria s Lucasom.

Darilo sa aj istému postupujúcemu Realu Madrid, ktorého vo Ľvove proti Šachtaru Doneck poslal do vedenia v 18. minúte hlavičkou Cristiano Ronaldo. "Biely balet" po facke v El Clasicu, v ktorom ho Barcelona deklasovala 4:0, nepôsobil v prvom dejstve úplne istým dojmom. Po zmene strán dominoval až do 77 min., z práce portugalského kanoniera vyťažil góly Modriča s Carvajalom a štvrtý pridal muž zápasu Ronaldo. V závere korigoval na 1:4 z penalty Teixeira, následne prišlo dokonca aj zníženie na rozdiel jediného gólu, ale Madridčania si triumf ustrážili a stali sa istými víťazmi skupiny pred PSG.

5. kolo skupinovej fázy LM:
A-skupina
/Ľvov/
Šachtar Doneck - Real Madrid 3:4 (0:1)
Góly: 77. a 88. Teixeira (prvý z 11 m), 83. Dentinho - 18. a 70. Ronaldo, 50. Modrič, 52. Carvajal. Rozhodoval: Nijhuis (Hol.)

Malmö FF - Paríž Saint-Germain 0:5 (0:2)
Góly: 3. Rabiot, 14. a 68. Di Maria, 50. Ibrahimovič, 82. Lucas. Rozhodoval: Collum (Škót.)

Viac o téme: Real Madrid Paríž Saint-Germain Šachtar Doneck Malmö FF