Triumf Třinca nad Spartou režírovali Slováci Kopecký s Draveckým

Tomáš Kopecký Tomáš Kopecký Zdroj: hcocelari.cz

PRAHA - Slovenskí hokejisti Vladimír Dravecký s Tomášom Kopeckým režírovali piatkový triumf českého klubu Oceláři Třinec v pomere 4:2 nad Spartou Prahou. Kopecký strelil jeden gól a Dravecký sa presadil až dvakrát, keď v 3. minúte otvoril a v 58. stanovil konečné skóre.

V hosťujúcom drese si napriek prehre o jednu asistenciu vylepšil štatistiky obranca Juraj Mikuš a útočník Andrej Kudrna. O víťazstvo "oceliarov" sa zaslúžil aj brankár Peter Hamerlík, ktorý zlikvidoval celkovo 28 striel "rudých" a mal 93,33-percentnú úspešnosť zásahov.

V ďalšom zápase líder Liberec prehral v Olomouci 1:2, domácim ku triumfu pomohlo 25 úspešných zákrokov slovenského brankára Branislava Konráda aj asistencia jeho krajana Dávida Buca. Útočník Marcel Hossa síce gólom a asistenciou prispel k faktu, že Plzeň doviedla po náhaňačke duel na ľade BK Mladá Boleslav za stavu 6:6 do predĺženia a nájazdov, ale slovenský útočník nepremenil tretí nájazd hostí a domáci v rozstrele vyhrali 2:1.

Třinec - Sparta Praha 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Góly: 3. a 58. DRAVECKÝ, 19. Nosek, 26. KOPECKÝ - 29. Pech (KUDRNA), 32. Pech (J. MIKUŠ)
Peter Hamerlík (Třinec) odchytal celé stretnutie

Olomouc - Liberec 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Góly: 41. Houdek (BUC), 49. Laš - 54. Valský
Branislav Konrád (Olomouc) odchytal celé stretnutie

Chomutov - Kometa Brno 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Góly: 1. Rutta, 39. Růžička, 44. Dlapa, 55. Červenka - 25. Dočekal (J. KOVÁČIK), 53. Čermák
Marek Čiliak (Kometa Brno) odchytal celé stretnutie

Mladá Boleslav - Plzeň 7:6 po sam. nájazdoch (4:0, 2:4, 0:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 4. a 26. Jarůšek, 18. a 25. Urban, 5. Stříteský, 13. Trončinský, rozh. sam. nájazd Žejdl - 23. a 43. Pulpán (pri prvom góle J. SÝKORA, MARCEL HOSSA), 29. a 37. Indrák, 26. MARCEL HOSSA (J. SÝKORA), 46. Kracík

Zlín - Hradec Králové 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 23. Popelka (O. KOTVAN), 34. Veselý - 51. Jank

Karlove Vary - Vítkovice 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Góly: 7. Duda - 20. a 60. Szturc, 6. Balán

Viac o téme: Sparta Praha HC Oceláři Třinec