VIDEO Slováci v NHL žiarili: Delovky Sekeru a Hossu či Tatarova gólová lahôdka

Tomáš TatarTomáš Tatar

NEW YORK - Traja slovenskí hokejisti sa strelecky presadili v piatkových zápasoch zámorskej NHL. Najviac sa darilo Tomášovi Tatarovi z Detroitu Red Wings, ktorý k presnému zásahu pridal aj asistenciu. "Červené krídla" aj jeho zásluhou zdolali na domácom ľade Edmonton Oilers 4:3 po predĺžení. Hosťom na úspech nestačil ani gól obrancu Andreja Sekeru. Marián Hossa strelil svoj štvrtý gól v sezóne a pomohol Chicagu Blackhawks k výhre na ľade Anaheimu Ducks 3:2 po predĺžení.

Chicago ešte 101 sekúnd pred koncom tretej tretiny prehrávalo v Anaheime o dva góly, ale napokon triumfovalo 3:2. Kontaktný gól strelil v 59. minúte Marián Hossa, pre ktorého to bol štvrtý presný zásah v sezóne.

V zápase Detroit - Edmonton padali góly od druhej tretiny. Skóre otvoril domáci Gustav Nyquist, ktorému akciu pripravil Tomáš Tatar. Slovenský útočník o sedem minút neskôr sám zvýšil na 2:0, keď presnou strelou vymietol pravý horný roh bránky Cama Talbota.

Red Wings si však potom situáciu skomplikovali a súperovi dovolili vrátiť sa do zápasu. Najskôr znížil Iiro Pakarinen a potom v presilovej hre skóroval Tatarov krajan Andrej Sekera, pre ktorého to bol druhý presný zásah v sezóne.

Na vedúci gól Dylana Larkina zo záveru druhej tretiny odpovedal opäť Pakarinen a v Joe Louis Arena sa tak muselo predlžovať. Víťazný gól po 26 sekundách nadstaveného času strelil domáci Niklas Kronwall. "Na góly sme sa nadreli, ale aj také sa počítajú. Bojovali sme a napokon rozhodli v predĺžení. Samozrejme, nechceme si komplikovať zápasy tak ako dnes, ale vyhrali sme a vďaka Bohu za dva body," povedal pre oficiálny klubový web Ta

Viac o téme: Andrej Sekera Marián Hossa Tomáš Tatar