VIDEO United zosadili Leicester z trónu: Vardy prepísal históriu celého Anglicka!

Jamie VardyJamie Vardy Zdroj: SITA

LONDÝN - Remízou 1:1 sa skončil šláger 14. kola anglickej futbalovej Premier League medzi Leicestrom City a Manchesterom United. V 24. minúte otvoril skóre zápasu obávaný kanonier domácich Jamie Vardy, hosťom sa podarilo odpovedať vyrovnávajúcim gólom Bastiana Schweinsteigera v nadstavenom čase prvého polčasu. Na prvé miesto tabuľky sa triumfom 3:1 nad Southamptonom dostal tím Manchester City.

Útočník Jamie Vardy z Leicesteru City presným zásahom v 14. kole anglickej Premier League proti Manchestru United prekonal rekord súťaže, ktorý doposiaľ patril Holanďanovi Ruudovi van Nistelrooyovi. Vardy skóroval už v jedenástom zápase v rade.

Útočník Leicesteru týmto presným zásahom zároveň vyrovnal absolútny rekord v počte zápasov v rade za sebou so streleným gólom vo všetkých anglických futbalových súťažiach, ktorý drží spolu s bývalým útočníkom Blackpoolu Stanom Mortensenom zo sezóny 1950/1951.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 14. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:

Leicester City - Manchester United 1:1 (1:1)
Góly: 24. Vardy - 45.+ Schweinsteiger

Viac o téme: Manchester United Leicester City Jamie Vardy