VIDEO Chelsea uhrala v derby s Tottenhamom remízu, Liverpool zdolal Swansea

Christian Eriksen a Eden Hazard v súboji o loptuChristian Eriksen a Eden Hazard v súboji o loptu Zdroj: Tottenham

LONDÝN - Futbalisti Tottenhamu Hotspur remizovali v nedeľňajšom zápase 14. kola anglickej Premier League s FC Chelsea 0:0. Londýnske derby gól neprinieslo, najväčšiu šancu mal v 67. minúte hosťujúci Eden Hazard, ktorého prudkú strelu z uhla vytlačil na roh brankár Spurs Hugo Lloris.

Tottenham natiahol svoju sériu neporazenosti na 13 zápasov, čo je nový klubový rekord. Remízou si zároveň poistil piate miesto v tabuľke. Chelsea pokračuje v nepresvedčivých výkonoch a po ďalšej strate bodov zostala na 14. mieste.

Nerozhodný výsledok sa zrodil aj v súboji medzi West Hamom United a West Bromwichom Albion. Skóre na štadióne Boleyn Ground otvoril v 17. minúte domáci Mauro Zarate, ktorý exportne zakrútil do siete priamy kop z 25 metrov. "Kladivári" však tesný náskok neudržali. Smoliarom bol ich kapitán Winston Reid, ktorý si v 50. minúte zrazil do brány strelu Rickieho Lamberta. West Ham po remíze 1:1 poskočil v tabuľke na siedmu priečku, West Brom je trinásty.

FC Liverpool zdolal najtesnejším rozdielom 1:0 Swanseu City. Kľúčový okamih sa odohral po hodine hry, keď hosťujúci Neil Taylor zahral rukou v pokutovom území a nariadenú penaltu s prehľadom premenil James Milner. Jeho slovenský spoluhráč Martin Škrtel odohral v strede obrany LFC celý zápas, v 65. minúte videl za podkopnutie žltú kartu. Liverpool sa v poradí dostal už na šiestu priečku, na vedúci Manchester City stráca šesť bodov.

Arsenal iba remizoval na ihrisku Norwichu City 1:1. Londýnčania tak nevyužili šancu preskočiť v tabuľke Manchester United a dostať sa na tretie miesto. Na vedúci gól hosťujúceho Mesuta Özila odpovedal ešte v prvom polčase Lewis Grabban.