Trenčín šľape ako švajčiarske hodinky: V dueli so Senicou ôsme víťazstvo v rade

Hráči AS Trenčín, sprava: Gino Van Kessel a Mitchell Stuart Schet sHráči AS Trenčín, sprava: Gino Van Kessel a Mitchell Stuart Schet s Zdroj: SITA

TRENČÍN - Futbalisti AS Trenčín triumfovali v nedeľnom domácom záverečnom stretnutí programu 18. kola Fortuna ligy 2015/2016 nad hráčmi FK Senica 2:0. V predstihu istý jesenný majster najvyššej slovenskej súťaže si pripísal už ôsme ligové víťazstvo v rade, jeho zatiaľ posledným premožiteľom je MŠK Žilina.

Vedúci tím Fortuna ligy do posledného domáceho zápasu počas jesene nastúpil bez vykartovaného Rabiua. Seničania boli v úvode zápasu nebezpečnejší a snažili sa potvrdiť zlepšené výsledky z ostatných kôl. V 5. min sa presadil po krídle Komara, loptu ponúkol Hušekovi, ten ale trestuhodne z desiatich metrov minul priestor Šemrincovej brány. Postupom času prebrali iniciatívu domáci, Šulla však loptu za svoj chrbát nepúšťal. V 20. min preukázal rýchlosť Schet, jeho parádny center našiel hlavu Van Kessela. Výborným zákrokom sa blysol Pillár, ktorý jeho hlavičku zblokoval. O dve minúty už senická obrana kapitulovala. Na kolmicu si nabehol Van Kessel, bol pri lopte skôr ako Šulla, ktorého prehodil a otvoril skóre zápasu – 1:0. Po polhodine hry vyhral súboj Van Kessel a po centri Skovajsu nedočiahol na loptu Wesley. V tých chvíľach už Trenčín na ihrisku dominoval a Záhoráci sa zamerali najmä na pozornú defenzívu.

Trenčania nastúpili po prestávke s pokojom na kopačkách a snažili sa postupne rozleptať pozornú obranu hostí. Tempo hry však opadlo a chýbali šance. Až v 57. min zaujala spolupráca Scheta s Van Kesselom, ktorú dokázala obrana zblokovať. Z druhej vlny nabiehajúci Bero aj s prispením teču Kosorína dopravil loptu do siete – 2:0. Pokojný priebeh druhého dejstva pokračoval aj naďalej. V 65. min vyskúšal Šullovu pozornosť strelou spoza šestnástky Van Kessel. Ten jeho pokus vytlačil na rohový kop. Seničania sa do šancí nedostávali, a keď už mohol ísť do príležitosti Kalabiška, zastavil ho čistým zákrokom Šulek. V 70. min sa za obranou ocitol Hromada. Dlhú loptu z polovice ihriska však špičkou kopačky nedokázal usmerniť do siete. V záverečných minútach sa oba tímy snažili ešte prikrášliť skóre, no gólmani už nedovolili strelcom rozvlniť sieť za ich chrbtom. Trenčín natiahol svoju víťaznú sériu už na osem zápasov.

Futbal - Fortuna liga 2015/2016 - 18. kolo - nedeľa:
AS Trenčín - FK Senica 2:0 (1:0)
Góly: 22. Van Kessel, 57. Bero, ŽK: 72. J. Kosorin, 78. Čunta (obaja Senica), rozhodovali: Vnuk - Bóllo, Hrdlička, 2138 divákov

Zostavy:
Trenčín: Šemrinec - M. Šulek, Kleščík, Rundič, Skovajsa - Koolwijk (76. Holúbek) - Schet (76. Guba), Opatovský, Bero, Van Kessel (89. Bala) - Wesley Moraes da Silva
Senica: Šulla - P. Pavlík, L. Hušek, Pillár - J. Kosorin, Hromada, Čunta - Kalabiška, Komara (84. P. Varga), M. Klec (73. Kontár) - J. Dolný (66. S. Mráz)

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: "Do zápasu sme šli s vedomím, že je posledný jesenný na domácom ihrisku. Divákov sme chceli potešiť dobrou hrou aj výsledkom. Okrem jednej šance sme Senicu do ničoho nepustili a vytvárali sme si pekné šance. Chalani divákov bavili futbalom. Niektoré akcie sme mohli dotiahnuť do lepšieho konca. Týmto by som chcel divákov pozvať do Trnavy na posledný zápas tohto roka."

Dušan Vrťo, tréner Senice: "V Trenčíne sme chceli podať stopercentný výkon, prípadne i získať bod. Vieme, že sila Trenčína je veľká. Zápas sme si prehrali sami, prvý polčas sme hrali bez agresivity a osobných súbojov. Druhý polčas sme sa zlepšili, boli sme pohybliví a agresívni. Na dobre hrajúci Trenčín to ale nestačilo."

Viac o téme: FK Senica AS Trenčín
  • Zdroj: TASR, SITA