VIDEO Real vonku stačil na Eibar: Ronaldo kopal svoju stú penaltu

Radosť hráčov Realu Madrid Radosť hráčov Realu Madrid Zdroj: SITA

MADRID - V úvodnom nedeľňajšom zápase 13. kola španielskej futbalovej Primera division zvíťazilo Getafe nad Villarrealom 2:0. Vďaka zisku troch bodov sa posunulo v tabuľke zo 17. na 13. miesto. Real Madrid vďaka presným zásahom Garetha Balea a Cristiana Ronalda z pokutového kopu zvíťazil na ihrisku Eibaru 2:0. Na vedúcu Barcelonu štráca šesť bodov, na druhé Atletico Madrid dva.

Real po ponižujúcej porážke 0:4 v El Clásicu s Barcelonou čakal papierovo ľahký súper Eibar, ten však v doterajších kolách len dvakrát prehral a na madridský celok strácal pred stretnutím len štyri body.

Zverencov Rafaela Beníteza poslal do vedenia Gareth Bale trefou po rohovom kope tesne pred prestávkou. Poisťovací gól pridal "Biely balet" osem minút pred koncom z penalty, ktorú premenil Cristiano Ronaldo. Portugalský kanonier sa postavil k jubilejnej stej penalte v kariére, pričom jeho úspešnosť pri nich teraz činí 86 percent.