VIDEO V zápase Slovana išlo o život: Nagy korčuľou podrezal hrdlo Sitnikova

Ladislav Nagy v drese SLovana BratislavaLadislav Nagy v drese SLovana Bratislava Zdroj: SITA

MOSKVA - Hokejisti Slovana Bratislava natiahli svoju víťaznú sériu v KHL už na šesť zápasov. V nedeľu triumfovali na ľade Jugry Chanty-Mansijsk 3:1, keď rozhodli dvoma gólmi v záverečnej tretine. Šesť víťazstiev v rade zaznamenal bratislavský klub vôbec prvýkrát počas svojho účinkovania v nadnárodnej súťaži a aktuálne mu patrí ôsme miesto v tabuľke Západnej konferencie.

Rozhodujúci gól zaznamenal v 50. minúte Dávid Skokan, zisk troch bodov spečatil pri súperovej hre bez brankára Michel Miklík. Michael Garnett v bránke hostí opäť potvrdil skvelú fazónu, prezentoval sa 26 úspešnými zákrokmi, Do zostavy "belasých" sa vrátil obranca Michal Sersen, ktorý sa zaradil do prvej formácie k Ľubomírovi Višňovskému.

Štart tretej tretiny poznačila nešťastná situácia v útočnom pásme Slovana, keď korčuľa padajúceho Nagya zasiahla do krku Sitnikova. Najskôr sa sám odobral k striedačke, kde ho zobrali do opateri pripravení lekári. Po nešťastnom a smolnom zákroku musel urýchlene putovať do nemocnice.

Svoje by o tom vedel povedať aj Richard Zedník, ktorému sa niečo podobné prihodilo v zámorskej NHL. 10. februára 2008 mu hrdlo rozrezala korčuľa jeho vlastného spoluhráča. V zápase Buffala Sabres s Floridou Panthers sa hráči dostali do kontaktu, korčuľa Olliho Jokinena vyletela dosť vysoko na to, aby rozrezala Zedníkovi hrdlo.

Hráči Slovana sa hneď po zápase presunuli do Jekaterinburgu, kde ich v utorok o 15.00 h SEČ čaká súboj s domácim Avtomobilistom. Vo štvrtok potom nastúpia v Astane a v sobotu v Omsku.

Jugra Chanty-Mansijsk - HC Slovan Bratislava 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 40. K. Panov (Lalenkov) - 28. L. Nagy (Višňovský, Jeglič), 50. Skokan (Lušňák), 60. Miklík (Kašpar)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Ivanov (Chanty-Mansijsk) 10 min osobný trest + DKZ, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Dejev, Safiullov - Golovľov, Šišlo

Viac o téme: Ladislav Nagy Richard Zedník Jugra Chanty-Mansijsk HC Slovan Bratislava Vitali Sitnikov
  • Zdroj: TASR, SITA, sportky.sk