VIDEO Veľký tlak Slovanu vyrovnanie nepriniesol: Rozprávková šnúra belasých skončila

Víťazná šnúra bratislavského Slovana skončila na ľade JekaterinburguVíťazná šnúra bratislavského Slovana skončila na ľade Jekaterinburgu Zdroj: hcslovan.sk

JEKATERINBURG - Hokejisti Slovana Bratislava nenatiahli svoju víťaznú sériu v KHL na rekordných sedem zápasov. V stredajšom stretnutí prehrali na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg tesne 3:4. V tabuľke Západnej konferencie tak majú na konte 54 bodov a figurujú na deviatej priečke.

Slovan išiel do vedenia už v 3. minúte. Skalický zakombinoval s Lušňákom, ten prihral na pravý mantinel Višňovskému, ktorého strela zapadla za chrbát brankára Kovářa - 0:1. Hosťom však vydržalo vedenie iba 16 sekúnd. Torčeňuk prihral spoza bránky medzi kruhy Golyševovi a ten sa nemýlil - 1:1. Aj ďalej pokračoval svižný a ofenzívny duel. V 5. minúte mohol poslať Slovan späť do vedenia Viedenský, ktorý sa ocitol zoči-voči Kovářovi, no neprekonal ho. Tlak hostí pokračoval v následnej presilovke, ktorú premenil na druhý presný zásah Paré. Po rýchlom presune do útočnej tretiny ho našiel Bartovič a kanadský krídelník blafákom prekonal brankára - 2:1. Domáci si potom vypracovali niekoľko nádejných šancí, no na Garnetta druhýkrát vyzreli až v 15. minúte a so šťastím. Puk sa od zadného mantinelu odrazil do Torčeňuka a od neho za chrbát prekvapeného brankára. Jekaterinburg mohol ísť aj do vedenia, keďže krátko po góle si zahral prvú presilovku v stretnutí, no už neskóroval. V závere mal dobrú šancu ešte Bartovič.

Druhá tretina sa pre hostí nezačala dobre. Po tvrdších súbojoch pri zadnom mantineli ostal na ľade ležať Nagy. Za chvíľu sa však pozviechal a s bolestivou grimasou a za pomoci spoluhráčov odkorčuľoval na striedačku. Po pár minútach sa ale vrátil na ľad. Potom mal dobrú šancu Timašov a Garnett musel vyriešiť aj dorážku Michnova. Tlak Avtomobilistu pokračoval v ďalšej presilovke, ktorá sa už skončila gólom na 3:2. Po nedôraznom bránení Slovana sa dostal k zakončeniu z hranice pravého kruhu Elo a brankárovi nedal šancu. "Belasí" sa dostali k menšej šanci až v 26. minúte, Kašpar však Kovářovi veľa práce nenarobil. Bratislavčania akoby prišli o sily a v dovtedy vyrovnanom zápase ťahali za kratší koniec. V 29. minúte sa navyše museli brániť až dvojnásobnej presile, zložitú situáciu ustáli. Poriadne sa nadýchli až v 33. minúte, keď Michnov fauloval prenikajúceho Švarného a Slovan dostal šancu vyrovnať. Na Kovářa smerovalo niekoľko tvrdých striel od modrej, no neujali sa. Český brankár si poradil aj s tečom Viedenského a otočkou Surového. Slovanu nevyšla ani ďalšia početná výhoda a minútu pred koncom dejstva zvýšili už na 4:2 Pankov, keď využil chybu súpera v rozohrávke.

Slovan nastúpil do záverečnej časti s novým brankárom Barrym Brustom, ktorý vystriedal Garnetta. Hostia nezložili zbrane a už v 43. minúte dosiahol dôležitý kontaktný gól. Kovař iba vyrazil Višňovského tvrdú presilovkovú strelu a Nagy puk pohotovo upratal za jeho chrbát - 4:3. Brust si pripísal prvý úspešný zákrok už o 23 sekúnd neskôr, keď musel zlikvidovať tutovku Koukala, vzápätí zabránil vlastnému gólu od jedného zo svojich obrancov. "Belasí" sa v ďalších minútach snažili pretlačiť do streleckých pozícií, no keďže domáci sa už sústredili najmä na bránenie náskoku, išli stále "do plných". V 56. minúte ich navyše oslabil Sersen, ktorý išiel za sekanie na trestnú a domáci si mohli konečne vydýchnuť. Říhovi zverenci sa nedočkali vyrovnávajúceho gólu ani pri powerplay, a tak si po šiestich triumfoch pripísali prvú prehru.

Avtomobilist Jekaterinburg - Slovan Bratislava 4:3 (2:2, 0:2, 0:1)
Góly: 3. Golyšev (Torčeňuk), 15. Torčeňuk (Simakov), 23. Elo (Simakov, Koukal), 40. Pankov - 3. Višňovský (Skalický, Lušňák), 9. Paré (Barker, Bartovič), 43. Nagy (Višňovský). Rozhodovali: Vasiljev, Sergejev - Otmachov, Šichanov, vylúčení: 4:5, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 3390 divákov.

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář – Kivistö, Triamkin, Timašov, Vasilevskij, Žuravľov, Turbin, Antonovskij, Ščemerov – Simakov, Torčeňuk, Golyšev – Michnov, Koukal, Elo – Pankov, Popov, Garejev – Alexejev, Jemelin, Polozov

Slovan Bratislava: Garnett (41. Brust) - Višňovský, Starosta, Barker, Sersen, Valach, Švarný, Mihálik - Jeglič, Tičar, Nagy – Paré, Surový, Bartovič – Miklík, Viedenský, Kašpar – Skokan, Lušňák, Skalický

Miloš Říha, tréner Slovana (hcslovan.sk): "Odohrali sme veľmi dobrý zápas, hlavne prvá a tretia tretina boli z našej strany výborné. Tri body nás stála len chvíľková nekoncentrácia v obrane. Myslím si, že sme boli lepší a zaslúžili sme si bodovať. Taký je hokej, z pätnástich šancí sme bohužiaľ nevedeli dať rozhodujúci gól."

Zverenci trénera Miloša Říhu sa najbližšie predstavia vo štvrtok 3. decembra (o 14.30 h) na ľade kazašského Barysu Astana, v ktorom pôsobí slovenský brankár Ján Laco. Trip uzavrú o dva dni neskôr (o 12.00 h) na štadióne Avangardu Omsk.

Viac o téme: Avtomobilist Jekaterinburg HC Slovan Bratislava