VIDEO Neľútostné Piešťany: V Bratislave deklasovali reprezentačnú dvadsiatku

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti ŠHK 37 Piešťany triumfovali v utorňajšom vloženom dueli Tipsport Ligy na ľade HK Orange 20 v Ružinove vysoko 7:3. V priebežnej tabuľke sa vyšvihli na šiestu priečku, na piatu Duklu Trenčín, proti ktorej nastúpia už najbližší piatok, strácajú päť bodov.

Piešťany už v úvode potvrdili rolu favorita. Na gól Tomčáka nadviazal Brancis, a hoci v samom závere úvodného dejstva znížil z dorážky pred prázdnou bránkou Matúš Sukeľ, dvadsiatku gól do šatne nenakopol. V druhej tretine sa roztrhlo gólovo vrece, obrana reprezentačného výberu nechávala hosťom príliš veľa priestoru na zakončenie a trikrát pykala. V 36. minúte však prepadla Rybárovi do siete ľahká strela Milého a mladíci za stavu 3:5 z ich pohľadu ešte mali šancu niečo so stretnutím urobiť. V úvode tretej tretiny sa ale nepresadili a v priebehu necelých troch minút následne otupili ich snahu Šimíček s Tibenským.

HK Orange 20 - ŠHK 37 Piešťany 3:7 (1:2, 2:3, 0:2) - hralo sa v Ružinove
Góly: 19. M. Sukeľ (Jendroľ, Briestenský), 28. J. Šiška (Hrušík), 36. J. Milý (Sádecký, Holešinský) - 2. J. Tomčák (Hrehorčák, Kotaška), 15. Brancis (Belluš, S. Saliji), 25. J. Ručkay (Holovič), 29. S. Saliji (Belluš, Brňák), 35. Kania (Belluš, Brancis), 50. J. Šimíček (K. Kučera), 52. Tibenský (Holovič)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kubuš - Návratek, Orolin, 241 divákov

Orange 20: Škorvánek - Košecký, Koch, Jendroľ, Meliško, Ivanič, M. Moravčík - Briestenský, M. Sukeľ, J. Sukeľ - M. Surový, J. Šiška, Hrušík - J. Milý, Sádecký, D. Novák - J. Tatár, Ondruš, P. Galis - Klenko, Holešinský

Piešťany: Patrik Rybár - Kotaška, Trefný, Gipters, Brňák, Kania, Hluch - K. Kučera, J. Pardavý ml., J. Šimíček - Tibenský, Holovič, J. Ručkay - S. Saliji, Brancis, Belluš - Tvrdoň, J. Tomčák, Hrehorčák - Valo

Viac o téme: ŠHK 37 Piešťany HK Orange 20