VIDEO Šláger Trnavy s Trenčínom nemal víťaza: Päťgólová prestrelka v Ružomberku

Ivan Schranz a Kingsley Madu v súboji o loptuIvan Schranz a Kingsley Madu v súboji o loptu Zdroj: SITA

TRNAVA - V sobotňajšom šlágri 19. kola Fortuna ligy 2015/2016 remizovali futbalisti Spartaka Trnava s už istým jesenným majstrom AS Trenčín 1:1 a "prezimujú" na 6. mieste tabuľky. Rozdiel medzi trenčianskym lídrom súťaže a druhým tímom, ktorým je bratislavský Slovan, narástol už na 10 bodov. "Belasí" ho však môžu skresať v prípade, že zabodujú v nedeľňajšom poslednom zápase jesennej časti doma proti MŠK Žilina.

O čestný výkop stretnutia s novou loptou Beau Jeu, s ktorou sa bude hrať na budúcoročných ME, sa postarali bývalý kanonier Trenčína Martin Fabuš a ikona Spartaka Miroslav Karhan. Rozdiel 20 bodov medzi mužstvami nebol cítiť, domáci Spartak bol majstrovi a suverénnemu lídrovi tabuľky od úvodných minút minimálne vyrovnaným partnerom. Po chybe hosťujúcej obrany už v 2. minúte vnikol do šestnástky Schranz a jeho pokus musel Šemrinec vyraziť na roh. Favorizovaní Trenčania, ktorých podporoval takmer plný sektor ich fanúšikov, sa rozbiehali pomalšie. Kombinačne síce mali navrch, ale v koncovke sa najlepšia ofenzíva súťaže nemala ako a z čoho presadiť. Zato na opačnej strane mal druhú šancu v zápase aktívny Schranz, keď obral o loptu Rabiua, ale strelou zvnútra šestnástky opäť nevyzrel na Šemrinca. Následne sa trenčiansky brankár zaskvel aj pri krížnej delovke Majtána. Jeho náprotivok Kamenár musel prvýkrát zasahovať až v 32. minúte, keď zneškodnil nebezpečnú strelu Bera. V 42. minúte trafila lopta v šestnástke ruku obrancu AS Šuleka a hlavný rozhodca Kružliak ukázal na biely bod. Prísne nariadenú jedenástku premenil Harba - 1:0.

V 60. minúte mal vyrovnanie na kopačke Rabiu, ktorému trnavskí obrancovia nevenovali pozornosť, ale nigérijský špílmacher zoči-voči Kamenárovi neuspel. Toto varovanie však hráči Spartaka nezobrali dostatočne vážne a o minútu pykali. Wesley sa dostal k odrazenej lopte a prepálil všetko, čo mu stálo v ceste - 1:1. Sympatický výkon Spartaka z prvého polčasu zatienili negatívne momenty, ktoré sa udiali po hodine hry. Okrem vyrovnávajúceho gólu totiž po druhej žltej karte musel opustiť ihrisko stopér Godál, ktorý tak výrazne oslabil svoje mužstvo. Trenčania vycítili šancu zasadiť súperovi rozhodujúci úder, lenže do žiadnej vyloženej príležitosti sa nedostali. Naopak, v 82. minúte mali poriadny kus šťastia, keď tutovku Haliloviča v poslednej chvíli zblokoval jeden z obrancov na roh. Vyše 12-tisícová návšteva tak videla spravodlivú deľbu bodov.

Spartak Trnava - AS Trenčín 1:1 (1:0)
Góly: 42. Harba (z 11 m) - 61. Wesley. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Schranz, Godál, Greššák - Rabiu, Šulek, Guba, Van Kessel, ČK: 65. Godál (Trnava) po druhej ŽK, 12.046 divákov.

Trnava: Kamenár - Janečka, Tóth, Godál, Čonka - Schranz, Greššák, Casado, Halilovič (90.+3 Deket) - Majtán (86. Mihálik), Harba (69. Bortel)

Trenčín: Šemrinec - Šulek, Kleščík, Rundič, Madu - Koolwijk - Schet (45. Guba, 86. Bala), Bero (70. Opatovský), Rabiu, Van Kessel - Wesley

Ivan Hucko, tréner Spartaka Trnava: "Prvý polčas bol lepší ako druhý. Sme radi, že sme so silným Trenčínom dokázali držať krok a nepustili ho do toľkých šancí, ako zvyčajne máva. Po vylúčení Godála bol zápas rozkúskovaný."

Ivan Vrabec, tréner AS Trenčín: "Z našej strany to nebol výkon, aký sme si predstavovali. V prvom polčase sme boli málo kombinační a agresívni. Nedokázali sme sa presadiť ani v krídelných priestoroch. Obecenstvo si zaslúžilo lepší futbal a viac gólov. Chceli sme vyhrať, bohužiaľ, prístup hráčov nebol taký, ako v minulých zápasoch vonku. Sme spokojní s jeseňou, získali sme veľa bodov a odohrali sme zápasy, v ktorých sme dominovali."

Ružomberok na Liptove víťazom päťgólovej prestrelky

Futbalisti Ružomberka sa víťazne rozlúčili s jesennou časťou najvyššej slovenskej súťaže, keď v sobotňajšom dueli 19. kola zdolali pred domácimi divákmi Podbrezovú tesne 3:2. Hrdinom stretnutia sa stal arménsky legionár Gagik Daghbašjan, ktorý v 21. min najprv otvoril skóre a štyri minúty pred koncom za stavu 2:2 zariadil tri body pre "ružu". Zverenci trénera Ladislava Pecka zvíťazili v posledných dvoch ligových zápasoch a v tabuľke Fortuna ligy prezimujú na ôsmej priečke s 24 bodmi. Podbrezová vyštartuje do jarnej fázy z predposlednej 11. priečky.

MFK Ružomberok - ŽP Šport Podbrezová 3:2 (1:0)
Góly: 21. a 86. Daghbašjan, 51. L. Lupták - 56. Sabler, 61. Viazanko, ŽK: 36. Jakubko, 58. J. Maslo - 18. Vaščák, 72. Kapor, rozhodovali: Vlk - Slyško, Špivak, 1241 divákov

Ružomberok: Tofiloski - P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, Daghbašjan - Ondrek, Ďubek - Zošák (18. A. Lovás), Faško, L. Lupták (62. Gerát) - Jakubko (75. P. Masaryk)

Podbrezová: M. Kuciak - Migaľa, Kupčík, P. Vajda, Andrič (46. Kapor) - Podio (72. Gál-Andrezly), Szöke, M. Kochan - Viazanko (84. Juraj Pančík), Sabler - Vaščák

Ladislav Pecko, tréner Ružomberka: "Ja začnem veľkým poďakovaním  mojim a celého mužstva Darkovi Tofiloskému, ktorý sa veľkou mierou podpísal pod to, že sme získali tri body. My sme tiež zažili také zápasy, keď sme boli lepší a nezískali sme ani bod. Dnes sa nám to vrátilo. Išli sme za tým až do konca, čo je potešiteľné. Za stavu 2:0 sme boli rozhádzaní, dostali sme dva góly. Chvalabohu, že sme sa zmobilizovali a dokázali ešte vyvinúť nejaký tlak a získali tri body."

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: "Z nášho pohľadu to bol nešťastný, no inak vynikajúci zápas, veľmi dobrá emócia. Na našej strane opäť veľa šancí, ktoré sme nevyužili. Naopak súper bol veľmi produktívny. Nedokázali sme odolať jeho záverečnému tlaku. Chlapcom nemôžem nič vyčítať, ale musíme sa nad tým zamyslieť, že ľavý obranca súpera dá dva góly. A nebolo to zo štandardiek, ale z hry, čo je pre nás veľmi alarmujúce. Musíme zdvihnúť hlavy a urobiť maximum počas zimnej prestávky."

Michalovce si odviezli bod zo Senice

Futbalisti Senice nedokázali na záver jesennej časti najvyššej slovenskej súťaže zvíťaziť, v sobotňajšom dueli v rámci 19. kola iba remizovali s Michalovcami 1:1. Hostia sa ujali vedenia v 33. min zásluhou Dominika Kuncu, domáci odpovedali už o štyri minúty z kopačky Michala Kleca. Seničania v posledných dvoch jesenných vystúpeniach získali len bod a zimnú prestávku prečkajú na siedmej priečke. Michalovciam patrí 10. pozícia, bodovali po šnúre troch prehier.

FK Senica - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:1)
Góly: 37. M. Klec - 33. Kunca, ŽK: 65. P. Pavlík - 42. Vernon de Marco, 48. Koscelník, 67. S. Danko, rozhodovali: Prešinský - Somoláni, Súkeníková, 1012 divákov

Senica: Junas - P. Pavlík, L. Hušek, Pillár - J. Kosorin, M. Klec (74. Varga), Kontár, Komara (83. Krč), Vengřinek - Mráz (64. J. Dolný), Kalabiska

Michalovce: Kelemen - Marcos Pérez (40. E. Mensah, 92. L. Tóth), Chubutia, Vernon de Marco, Barroso - T. Sedlák - Kunca, S. Danko, Samuel, Koscelník - Hamuľak (85. Bellas)

František Šturma, tréner Michaloviec: "Domáci mali lepší vstup do zápasu, no oba tímy hrali zo začiatku dosť opatrne. Nám sa podarilo ísť do vedenia po peknej akcii, no o štyri minúty súper vyrovnal. V druhom polčase chceli oba tímy vyhrať. Podobne ako súper, aj my sme si vypracovali viacero príležitostí, ktoré sme však nepremenili. Dnes to je asi spravodlivá remíza."

Dušan Vrťo, tréner Senice: "Zápas mal veľa nepresností, najmä v prvom polčase. Druhý polčas bol lepší ako prvý. Hralo sa hore-dole. Oba tímy si v ňom vypracovali šance na skórovanie. Kto by v tomto momente strelil gól, asi by zápas vyhral. Chceli sme vyhrať. Skončilo to však 1:1, remíza je asi zaslúžená."

Dunajská Streda zdolala Zlaté Moravce

Víťaznú jesennú derniéru majú za sebou futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda. V sobotňajšom súboji 19. kola Fortuna ligy si hráči zo Žitného ostrova na domácom trávniku poradili s tímom FC ViOn Zlaté Moravce 2:0 (1:0). V očakávanom súboji dvoch zo štvorice najlepších kanonierov súťaže sa ani jeden z dvojice Ákos Szarka - Léandre Gael Tawamba Kana strelecky nezapísal. Skóre otvoril v 22. min chorvátsky obranca domácich Marin Ljubičič. Dostal sa k odrazenej lopte na hranici šestnástky a strelou bez prípravy nedal šancu Jozefovi Novotovi. Zároveň si otvoril strelecký účet v tejto sezóne Fortuna ligy. Na konečných 2:0 pre favorita upravil v 77. min Branislav Ľupták. Zápas sa skončil o čosi neskôr vinou výpadkov osvetlenia.

Dunajská streda ukončila jesennú časť najvyššej súťaže s tesne pozitívnou bilanciou 8 víťazstiev - 4 remízy - 7 prehier. Momentálne sa Dunajskostredčania o bod posunuli pred Trnavčanov na 5. miesto, ale tí ešte majú zápas k dobru. Hráči Zlatých Moraviec zostali na 9. priečke s 19 bodmi.

FC DAC 1904 Dunajská Streda - FC ViOn Zlaté Moravce 2:0 (1:0)
Góly: 22. M. Ljubičič, 77. B. Ľupták, ŽK: 39. Tawamba Kana, 70. Kupec (obaja Zlaté Moravce), rozhodovali: Valášek - Borsányi, Ferenc, 2800 divákov

Dunajská Streda: Tujvel - Brašeň, Ľ. Michalík, Kvin Amba, Davis - Sarr (88. Stephens), M. Ljubičič, B. Ľupták, Pačinda (90. Černák) - Polievka (59. Asanovič), Szarka

Zlaté Moravce: Jozef Novota - Majkič, Pintér, Jhonnes Marques de Souza, Kupec - M. Perišič, D. Školník (74. Krznarič), Burič (79. Mance), Orávik - Cebara (46. Mourukou Farras Bamba), Tawamba Kana

Tomislav Marič, tréner DAC-u: "Dnes sme videli dobrý a tvrdý zápas. Vedeli sme, že Zlaté Moravce majú v ofenzíve kvalitných hráčov. Som spokojný s hráčmi, lebo pochopili, že zápas bol o bojovnosti. Vyhrávali sme 1:0, škoda šance Polievky. Som spokojný, máme 28 bodov. Gratulujem hráčom a realizačnému tímu za odohratú jeseň."

Libor Fašiang, tréner Zlatých Moraviec: "Videli sme dobrý zápas, bojovný z oboch strán. Škoda úvodnej šance Orávika, zápas mohol vyzerať inak. Chceli sme skórovať, ale nepodarilo sa. Chýbal nám väčší kľud pri zakončovaní. Súper vyhral zaslúžene."

Viac o téme: Spartak Trnava AS Trenčín MFK Ružomberok