VIDEO Mourinho s Chelsea sa dočkal vytúženého osemfinále: Kyjev si postup postrážil

Futbalisti Chelsea oslavujú gól WillianaFutbalisti Chelsea oslavujú gól Williana Zdroj: SITA

LONDÝN - Darilo sa aj druhému anglickému zástupcovi v stredajšom programe. Londýnska FC Chelsea a jej tréner Jose Mourinho uspeli v dueli proti FC Porto, ktoré portugalský kouč viedol v rokoch 2002 až 2004. Skóre na štadióne Stamford Bridge sa po prvý raz menilo v 12. minúte, keď domácim pomohol vlastným gólom Ivan Marcano. Chelsea využila nástup do druhého polčasu a jej vedenie poistil presným zásahom Willian.

Druhým postupujúcim z G-skupiny sa stalo Dynamo Kyjev. Ukrajincom stačilo na prienik do osemfinále najtesnejšie víťazstvo 1:0 nad izraelským šampiónom Maccabi Tel Aviv. Jediný gól stretnutia zaznamenal v 16. minúte Denys Garmaš.

G-skupina:

Dynamo Kyjev (Ukr.) - Maccabi Tel Aviv (Izr.) 1:0 (1:0)
Gól: 16. Garmaš, ŽK: 31. Antunes, 41. Danilo Silva, 45.+ Rybalka - 42. Igiebor, 81. Tibi, 87. Itzhaki, rozhodoval: Björn Kuipers (Hol.)

Kyjev: Šovkovskij - Danilo Silva, Chačeridi, Dragovič, Antunes - Sidorčuk, Rybalka - Jarmolenko (18. Gusev), Garmaš (64. Veloso), D. González - J. Moraes (89.Teodorczyk)

Tel Aviv: P. Rajkovič - Dasa, C. Garcia, Tibi, Ben Harush - Igiebor (72. Peretz), A. Rikan - Micha (72. Vermouth), Alberman, Ben Haim roč. 1989 (83. Itzhaki) - Zahavi

FC Chelsea (Angl.) - FC Porto (Portug.) 2:0 (1:0)
Góly: 13. Marcano (vl.), 52. Willian, ŽK: 20. Diego Costa, 31. N. Matič, 74. Ivanovič - 34. M. Pereira, 41. D. Pereira, 43. Martins Indi, rozhodoval: Cüneyt Cakir (Tur.)

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Terry, Zouma, Ivanovič - N. Matič, Ramires - E. Hazard (90. L. Rémy), Oscar (81. Pedro Rodríguez), Willian - Diego Costa (86. J. O. Mikel)

Porto: Casillas - M. Pereira (57. R. Neves), Marcano, Maicon, Martins Indi - Herrera (71. C. Tello) - D. Pereira, Imbula (56. Aboubakar) - Corona, Y. Brahimi, Layun