VIDEO Hrdina Mak zariadil futbalovú senzáciu: PAOK jedinou strelou dostal Dortmund na kolená!

Róbert MakRóbert Mak Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti SSC Neapol skompletizovali postup do jarného šestnásťfinále Európskej ligy UEFA 2015/2016 s perfektnou bilanciou, keď triumfovali aj v záverečnom šiestom kole nad Legiou Varšava 5:2 a v D-skupine získali plný počet 18 bodov s impozantným skóre 22:3. Vo štvrtok si zaistili postup do ďalšej fázy aj Olympique Marseille, Fenerbahce Istanbul, FC Sion a FC Midtjylland.

V domácom drese chýbal slovenský reprezentant Marek Hamšík, ktorý nefiguroval ani na lavičke náhradníkov. V základnej zostave hostí boli brankár Dušan Kuciak a stredopoliar Ondrej Duda. O góly sa postarali Nathaniel Chalobah, Lorenzo Insigne, Jose Callejon a dvakrát trafil do siete Dries Mertens, za hostí skórovali Vranjes a Prijovič. Legia tak prišla o šancu na postup. Z druhého miesta tabuľky si ho vybojoval dánsky FC Midtjylland, ktorý doma remizoval s FC Bruggy 1:1.

Z druhého miesta F-skupiny si zaistil postup do šestnásťfinále Olympique Marseille. Francúzsky celok viedol na pôde Slovana Liberec už 3:0, no v druhom polčase takmer o náskok prišiel. V 75. minúte sa presadil z jedenástky slovenský útočník Marek Bakoš, ktorý odohral celý duel a videl žltú kartu, a o minútu neskôr znížil Šural na 2:3. Olympique si však už triumf postrážil a v závere ho ešte zveľadil Ocampos. Už istá postupujúca Braga remizovala s posledným Groningenom 0:0. V drese holandského tímu odohral celý duel Albert Rusnák. Oslabené Fenerbahce Istanbul remizovalo v A-skupine so Celticom Glasgow 1:1 a má vo vrecku účasť v jarnej časti. Už isté postupujúce Molde FK remizovalo s Ajaxom Amsterdam taktiež 1:1. V B-skupine si jarné pokračovanie v súťaži v predstihu vybojoval FC Liverpool. "The Reds", s Martinom Škrtelom na lavičke náhradníkov, zakončili účinkovanie v skupinovej fáze bezgólovou remízou na pôde ďalšieho postupujúceho Sionu.

V C-skupine bola situácia vyriešená už pred štvrtkom, do 16-finále sa kvalifikovali FK Krasnodar a Borussia Dortmund. Tú v poslednom kole zdolal PAOK Solún 1:0 vďaka gólu slovenského reprezentanta Róberta Maka z 33. minúty (hral do 66. min.). Na ihrisko vybehol aj jeho krajan Erik Sabo v 71. minúte. Krasnodar si poradil s poslednou Gabalou 3:0.

Účinkovanie v súťaži sa skončilo aj pre Viktoriu Plzeň, ktorá si v E-skupine pripísala remízu s Villarrealom 3:3. Z trojice Slovákov (Matúš Kozáčik, Patrik Hrošovský, Michal Ďuriš) nezasiahol do duelu nikto. Do šestnásťfinále postúpil práve španielsky tím a z prvej priečky Rapid Viedeň, ktorý zdolal Dinamo Minsk 2:1.

Žreb 16-finále sa uskutoční v pondelok 14. decembra o 13.00 SEČ vo švajčiarskom Nyone.

Výsledky stretnutí štvrtkového 6. kola skupinovej fázy futbalovej Európskej ligy 2015/2016:

A-skupina:

Ajax Amsterdam (Hol.) - FK Molde (Nór.) 1:1 (1:1)
Góly: 14. Van de Beek - 29. Singh, ČK: 90. Gudelj (Ajax) po druhej žltej karte, rozhodoval: Jevgen Aranovskij (Ukr.)

Fenerbahce Istanbul (Tur.) - Celtic Glasgow (Škót.) 1:1 (1:0)
Góly: 39. Markovič - 75. Commons, ČK: 67. Diego (Fenerbahce), rozhodoval: Serge Gumienny (Belg.)

Tabuľka A-skupiny:
1. Molde 6 3 2 1 10:7 11 - postup do šestnásťfinále EL
2. Fenerbahce 6 2 3 1 7:6 9 - postup do šestnásťfinále EL
3. Ajax    6 1 4 1 6:6 7
4. Celtic    6 0 3 3 8:12 3

B-skupina:

Girondins Bordeaux (Fr.) - Rubin Kazaň (Rus.) 2:2 (0:1)
Góly: 58. Laborde, 63. Rolán - 31. Kanunnikov, 76. Ustinov, ČK: 86. Guilbert (Bordeaux) po druhej žltej karte, rozhodoval: John Beaton (Škót.)

FC Sion (Švaj.) - FC Liverpool (Angl.) 0:0
Rozhodoval: Michael Koukoulakis (Gréc.)
Martin Škrtel (Liverpool) sedel na lavičke náhradníkov.

Tabuľka B-skupiny:
1. Liverpool    6 2 4 0 6:4 10 - postup do šestnásťfinále EL
2. Sion 6 2 3 1 5:5 9 - postup do šestnásťfinále EL
3. Kazaň 6 1 3 2 6:6 6
4. Bordeaux    6 0 4 2 5:7 4

C-skupina:

FK Gabala (Azerb.) - FK Krasnodar (Rus.) 0:3 (0:2)
Góly: 26. Sigurdsson, 41. Pereyra, 75. Wanderson, rozhodoval: István Kovács (Rum.)

Borussia Dortmund (Nem.) - PAOK Solún (Gréc.) 0:1 (0:1)
Gól: 33. Mak, rozhodoval: Mattias Gestranius (Fín.)
Róbert Mak dal v 33. min gól, hral do 66. min, Erik Sabo (obaja PAOK) nastúpil v 71. min.

Tabuľka C-skupiny:
1. Krasnodar    6 4 1 1 9:4 13 - postup do šestnásťfinále EL
2. Dortmund 6 3 1 2 10:5 10 - postup do šestnásťfinále EL
3. PAOK    6 1 4 1 3:3 7
4. Gabala 6 0 2 4 2:12 2

D-skupina:

SSC Neapol (Tal.) - Legia Varšava (Poľ.) 5:2 (2:0)
Góly: 65. a 90.+ Mertens, 32. Chalobach, 39. Insigne, 57. Callejón, - 62. Vranjes, 90.+ Prijovič, rozhodoval: Alexandar Stavrev (Maced.)
Marek Hamšík (Neapol) nefiguruje v zápise o stretnutí, Dušan Kuciak odchytal celý zápas, Ondrej Duda (obaja Legia) hral do 71. min

FC Midtjylland (Dán.) - FC Bruggy (Belg.) 1:1 (1:0)
Góly: 27. Sisto - 68. Vossen, rozhodoval: Javier Estrada (Šp.)

Tabuľka D-skupiny:
1. Neapol 6 6 0 0 22:3 18 - postup do šestnásťfinále EL
2. Midtjylland    6 2 1 3 6:12 7 - postup do šestnásťfinále EL
3. Bruggy 6 1 2 3 4:11 5
4. Legia    6 1 1 4 4:10 4

E-skupina:

Rapid Viedeň (Rak.) - Dinamo Minsk (Biel.) 2:1 (1:0)
Góly: 29. M. Hoffman, 59. M. Jelič - 65. El-Monir, rozhodoval: Alijar Aghajev (Azerb.)
Brankár Ján Novota (Rapid Viedeň) nefiguruje v zápise o stretnutí, je zranený.

Viktoria Plzeň (ČR) - FC Villarreal (Šp.) 3:3 (1:1)
Góly: 8. D. Kolář (z pok. kopu), 65. Kovařík, 90. Hořava - 40. Bakambu, 62. Dos Santos, 90.+ Bruno, rozhodoval: Tony Chapron (Fr.)
Patrik Hrošovský a Michal Ďuriš nefigurujú v zápise o stretnutí, Matúš Kozáčik (všetci Plzeň) sedel na lavičke náhradníkov.

Tabuľka E-skupiny:
1. Rapid 6 5 0 1 10:6 15 - postup do šestnásťfinále EL
2. Villarreal    6 4 1 1 12:6 13 - postup do šestnásťfinále EL
3. Plzeň    6 1 1 4 8:10 4
4. Minsk 6 1 0 5 3:11 3

F-skupina:

FC Groningen (Hol.) - Sporting Braga (Portug.) 0:0
Rozhodoval: Lee Evans (Wal.)
Albert Rusnák ml. (Groningen) odohral celý zápas.

Slovan Liberec (ČR) - Olympique Marseille (Fr.) 2:4 (0:2)
Góly: 75. M. Bakoš (z pok. kopu), 76. Šural - 14. Batshuayi, 43. N'Koudou, 48. Barrada, 90. Ocampos, rozhodoval: Robert Schörgenhofer (Rak.)
Marek Bakoš v 75. min. premenil pokutový kop, už v 27. min. dostal ŽK, Lukáš Hroššo (obaja Liberec) nefiguruje v zápise o stretnutí nefiguruje