Fanúšikovia sa opäť predviedli a kluby pykajú: Disciplinárka nadelila mastné pokuty

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu potrestala obrancu FC Spartak Trnava Borisa Godála, vylúčeného v domácom zápase záverečného jesenného 19. kola najvyššej súťaže Fortuna ligy proti AS Trenčín, nepodmienečným pozastavením výkonu športovej činnosti na jedno súťažné stretnutie od 6. decembra 2015. Za päť napomenutí žltou kartou nebudú v jednom súťažnom dueli trénerom k dispozícii Tomáš Marček zo Spartaka Myjava od 5. 12. a Róbert Mazáň z MŠK Žilina od 7. 12.

Členovia DK SFZ zobrali na vedomie stanovisko FC Spartak Trnava k hrubému nešportovému správaniu divákov (použitie pyrotechniky s prerušením) v stretnutí 19. kola Fortuna ligy (FL) s AS Trenčín a trnavský klub potrestali pokutou 3000 eur. Andelom zároveň uložili ochranné opatrenie, spočívajúce v dôslednom plnení si povinností usporiadateľskej služby - v prípade ich porušenia môže prísť k ďalšiemu disciplinárnemu opatreniu. Disciplinárka požiadala FC Spartak Trnava o podrobné písomné stanovisko k hrubému nešportovému správaniu divákov (použitie pyrotechniky a vulgárne pokriky) počas zápasu 18. kola FL v Žiline - do 8. decembra 2015. Klub AS Trenčín musí za hrubé nešportové správanie divákov (použitie pyrotechniky) v spomenutom dueli 19. kola FL v Trnave zaplatiť 300 eur.

Disciplinárna komisia SFZ zobrala na vedomie stanovisko FC DAC 1904 Dunajská Streda k hrubému nešportovému správaniu divákov (použitie pyrotechniky) po domácom stretnutí 19. kola Fortuna ligy proti ViOn-u Zlaté Moravce a klubu zo Žitného ostrova dala pokutu 500 eur. Zároveň uložila FC DAC 1904 ochranné opatrenie, spočívajúce v zákaze vstupu osoby identifikovanej klubom (p. Gyula Tóth) na štadión v Dunajskej Strede počas majstrovských stretnutí FL do 30. júna 2016. DK SFZ vzala na vedomie aj stanovisko FC VSS Košice k hrubému nešportovému správaniu divákov (použitie pyrotechniky) počas stretnutia 18. kola Doxxbet II. ligy východ vo Zvolene proti domácemu MFK Lokomotíva a uložila "východniarom" finančnú pokutu 250 eur.

Členovia DK SFZ zobrali na vedomie žiadosť asistenta rozhodcu Tomáša Mókoša o zmenu disciplinárneho opatrenia a rozhodli sa podmienečne upustiť od výkonu zvyšku jeho disciplinárneho opatrenia do 30. júna 2016. Ako je známe, za administratívne pochybenie delegovanej osoby po stretnutí 16. kola Doxxbet II. ligy ŠKF Sereď - TJ Iskra Borčice (neuvedenie hrubého nešportového správania) rozhodcovi Marekovi Mastišovi, asistentom rozhodcu Tomášovi Mókošovi a Marekovi Galovi ako aj náhradnému arbitrovi Pavlovi Piatkovi pozastavila disciplinárka výkon funkcie na 1 mesiac s prerušením od 26. novembra, do začiatku jarnej časti súťažného ročníka 2015/2016. V prípade delegáta spomenutého zápasu Rudolfa Líšku, ktorému pozastavili výkon funkcie delegáta na tri mesiace s prerušením od 26. 11. do začiatku jarnej časti súťažného ročníka, nevyhovela jeho odvolaniu.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA