Najväčšie úspechy slovenských športovcov: Aha, ako pobláznili športový svet!

Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Rok 2015 bol po športovej stránke mimoriadne úspešný. Športovci vynikajúco reprezentovali Slovensko a neraz ho fantasticky zviditeľnili pred celým svetom. Športky vám prinášajú prehľad tých najväčších úspechov našich športovcov v uplynulom roku.

Pretekár Ivan Jakeš zviditeľnil Slovensko, keď na prestížnej Rely Dakar vyhral dve etapy a v celkovom poradí skončil na vynikajúcej 8. priečke. Na stupňoch víťazov (druhé a tretie miesto) sa ocitol aj ďalší vynikajúcí slovenský pretekár Štefan Svitko, ktorý zakončil rely na piatom mieste.

Ivan Jakeš Galéria fotiek (12) Zdroj: facebook Ivana Jakeša

Svoju krajinu reprezentoval najelpším možným spôsobom aj chodec Matej Tóth. Ten sa stal svetovým šapiónom na majstrovstvách sveta v Pekingu - v chôdzi na 50 kilometrov senzačne nenašiel premožiteľa.
Najväčšie úspechy slovenských športovcov: Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA
V zjazdovom lyžovaní zaznamenala veľké úspechy Veronika Velez-Zuzulová. V pretekoch Svetového pohára sa ocitla na stupni víťaziek rovno trikrát za dve druhé a jedno tretie miesto. Navyše na MS vo Vaile obsadila vynikajúce 4. miesto v slalome.
Méribel,Veronika Velez-Zuzulová,2015 Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA
Erik Varga dominoval v športovej streľbe, veď na MS v Lonate obhájil titul majstra sveta, na Európskych hrách v Baku vyhral prvé miesto v mix trape so Štefečekovou a druhé v trape. Navyše je aj prvý vo svetovom rebríčku ISSF 2015.
Erik Varga Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA

V tenisovom svete žiarila spomedzi Sloveniek Anna Karolína Schmiedlová. Sezónu zakončila vo svetovom rebríčku WTA na vynikajúcom 26. mieste.
Body do rebríčka jej výrazne pribudli najmä vďaka dvom triumfom v ženskej dvojhre na turnajoch WTA Tour v Katoviciach a Bukurešti. Okrem toho na turnaji v Buenos Aires postúpila do finále dvojhry.
Anna Karolína Schmiedlová Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA
Matej Beňuš ovládol vodný slalom, keď získal celkovo prvé miesto v Svetovom pohári. Tento úspech sa mu podarilo zopakovať po piatich rokoch. V rýchlostnej kanoistike zase úradovali Erik Vlček a Juraj Tarr, ktorí zaznamenali najväčší úspech na Majstrovstvách európy v Račiciach. V K2 na 500 metrov to dotiahli na skvelé druhé miesto.
Matej Beňuš Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA

Tretíkrát v kariére sa radoval zo Stanley Cupu výborný slovenský hokejista Marián Hossa. V službách Chicaga Blackhawks podáva aj vo svojich 36 rokoch zodpovedné výkony a stále patrí medzi najväčšie opory tímu.
Marián Hossa dvíha Stanley Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA
Najviac spomedzi Slovákov pobláznil športový svet Peter Sagan. Stal sa celkovým víťazom pretekov Okolo Kalifornie, na ktorých vyhral dve etapy. Ovládol aj bodovaciu súťaž na Okolo Švajčiarka, vyhral jednu etapu na Vuelte. Na Tour de France si už štvrtýkrát v rade obliekol zelený dres pre najaktívnejšieho pretekára a v
7 etapách bol v top 3 (0-5-2). Úspešný rok zakončil najlepšie ako mohol - stal sa majstrom sveta na pretekoch v Richmonde. Navyše magazín Cycling Weekly ho označil za najlepšieho cyklistu sveta!
Peter Sagan je majstrom Galéria fotiek (12) Zdroj: facebook
O totálny futbalový ošiaľ sa postarali slovenskí reprezentanti, ktorí zakončili skvelú kvalifikáciu a postúpili tak na záverečný turnaj do Francúzska. Počas celej kvalifikácie podávali fantastické výkony, veď v Žiline dokázali senzačne poraziť aj úradujúcich európskych šampiónov zo Španielska 2:1.
Radosť slovenských hráčov Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA
Mladí hokejoví reprezentanti zase zatienili seniorov, keď na Majstrovstvách sveta v Kanade získali bronzové medaily. Najväčšími oporami tímu boli brankár Denis Godla a kapitán tímu Martin Réway, ktorí sa už v tomto roku na šampionáte kvôli veku predstaviť nemohli.