VIDEO Arsenal využil šancu a zmocnil sa trónu: Leicester zahodil vyhratý zápas

Laurent KoscielnyLaurent Koscielny Zdroj: SITA

LONDÝN - Hráči FC Liverpool prehrali na ihrisku West Hamu 0:2 v sobotňajšom zápase 20. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League a v tabuľke ich "preskočil" sobotňajší súper. V zápase chýbal hosťom zranený kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel.

West Ham po tejto výhre vyskočil až na piate miesto. Domáci otvorili skóre už v desiatej minúte a gólovú poistku pridali desať minút po zmene strán. Liverpool sa zmohol iba na jednu strelu, ktorá smerovala na bránu, zatiaľ čo domáci boli pri chuti. Na brankára Mignoleta smerovalo až desať z celkového počtu osemnástich striel.

Líder tabuľky Arsenal Londýn zvíťazil vďaka gólu Laurenta Koscielneho nad Newcastle United 1:0 a po závahaní Leicesteru si vytvoril dvojbodový náskok. Leicester na domácom ihrisku len remizoval s Bournemouthom 0:0, keď najväčšiu šancu na zabezpečenie troch bodov nevyužil v 59. minúte najlepší strelec "líšok" Riyiad Mahrez, ktorého pokutový kop zneškodnil Artur Boruc.

Po sérii piatich prehratých zápasov si tri body na svoje konto pripísal Sunderland, ktorý v zápase dvoch posledných tímov tabuľky zdolal Aston Villu 3:1.

V záverečnom sobotňajšom zápase zvíťazil Manchester City na pôde nováčika FC Watfrod 2:1. Skóre zápasu otvoril v 55. minúte "vlastencom" po rohovom kope Bena Watsona Aleksandar Kolarov. V 82. minúte vyrovnal po rohovom kope Kolarova Yaya Touré, ale už o 2 minúty rozhodol o výhre "Citizens" Sergio Agüero. City je tretí s 39 bodmi a na vedúci Arsenal stráca tri body.

Výsledky sobotaňajších duelov 20. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:

West Ham - FC Liverpool 2:0 (1:0)
Góly: 10. Antonio, 55. Carroll
Martin Škrtel (Liverpool) pre zranenie nefiguruje v zápise o stretnutí

Arsenal Londýn - Newcastle United 1:0 (0:0)
Gól: 72. Koscielny, 59.257 divákov.

Leicester City - AFC Bournemouth 0:0
ČK: 57. Francis (Bournemouth), 32.006 divákov.

Manchester United - Swansea City 2:1 (0:0)
Góly: 47. Martial, 77. Rooney - 70. Sigurdsson, 75.415 divákov.

Norwich City - FC Southampton 1:0 (0:0)
Gól: 76. Tettey, ČK: 73. Wanyama (Southampton), 27.022 divákov.

AFC Sunderland - Aston Villa 3:1 (1:0)
Góly: 72. a 90.+2 Defoe, 30. van Aanholt - 63. Gil, 41.535 divákov.

West Bromwich Albion - Stoke City 2:1 (0:0)
Góly: 60. Sessegnon, 90.+3 Evans - 81. Walters, ČK: 83. Cameron (Stoke), 23.218 divákov.

Watford - Manchester City 1:2 (0:0)
Góly: 55. Kolarov (vlastný) - 82. Y. Touré, 84. Agüero, 20.676 divákov.