Švajčiari rozobrali Bielorusko: Dva góly za deväť sekúnd, hetrik ešte v prvej tretine

Švajčiari poľahky porazili BielorusovŠvajčiari poľahky porazili Bielorusov Zdroj: worldjunior2016.com

HELSINKI - Mladí hokejisti Švajčiarska sa vo fínskych Helsinkách zachránili na úkor rovesníkov z Bieloruska v elitnej kategórii MS hráčov do 20 rokov. Po sobotňajšom triumfe 5:1 zvíťazili v nedeľu nad týmto súperom znova o štyri góly 6:2. V sérii hranej na dva úspechy sa teda vyhli prípadnému rozhodujúcemu súboju, ktorý by bol na programe v utorok 5. januára.

Až tri góly dali Švajčiari v nedeľu v presilovkách. Základ úspechu položil dvoma zásahmi v rozpätí deviatich sekúnd už vo 4. min Pius Suter (vyhnal z bránky Ivana Kuľbakova, toho nahradil Vladislav Verbickij), napokon autor hetriku v úvodnej tretine. V druhej časti zástupcovia krajiny helvétskeho kríža navodili rozhodnutie, keď z 3:2 odskočili na 6:2. V záverečnom dejstve sa skóre už nezmenilo.

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia na MS hokejistov do 20 rokov vo fínskych Helsinkách:

O ZÁCHRANU
2. zápas (hralo sa na dve víťazstvá, Helsinki Ice Hall)
Švajčiarsko - Bielorusko 6:2 (3:2, 3:0, 0:0) - konečný výsledok série: 2:0
Góly: 4., ešte raz 4. a 13. Suter, 29. Rod, 32. Thürkauf, 36. Meyer - 16. Bujnickij, 17. Filippovič

Viac o téme: Bielorusko Švajčiarsko