Kovalík si vybojoval premiérový postup v kariére: Takmer stratený zápas dokázal otočiť

Jozef KovalíkJozef Kovalík Zdroj: internet

CHENNAI - Slovenský tenista Jozef Kovalík nasadený ako ôsmy zvíťazil nad 30-ročným Rusom Alexandrom Kudriavcevom (164. v renkingu), štvorkou "pavúka", za 113 minút 3:6, 7:6 (5), 6:1 v stretnutí nedeľňajšieho finálového 2. kola kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Aircel Chennai Open v indickom Chennai (dotácia 482 085 USD, tvrdý povrch Plexi Pave).

V druhom sete musel rozhodovať tajbrejk, ktorý sa pre slovenského tenistu nevyvíjal dobre. Prehrával v ňom 3:5, lenže vyhral štyri loptičky v rade, čím si vynútil rozhodujúci tretí set. V ňom súpera definitívne zlomil a skoro mu uštedril kanára.

Dvadsaťtriročný 259. hráč svetového rebríčka Kovalík si zahrá v "main draw" na takejto úrovni premiérovo vo svojej kariére. Súperom zverenca Borisa Borgulu v rámci programu NTC bude 26-ročný taliansky kvalifikant Thomas Fabbiano, 157. v hodnotení.

Dvojhra - kvalifikácia - 2. kolo (finále):
Jozef Kovalík (SR-8) - Alexander Kudriavcev (Rus.-4) 3:6, 7:6 (5), 6:1 za 113 minút

Menej šťastia mal Lukáš Lacko, ktorý ako nasadená päťka prehral s Rusom Aslanom Karacevom za 82 minút dva razy 4:6 v stretnutí nedeľňajšieho finálového 2. kola kvalifikácie o postup do budúcotýždňovej hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Qatar ExxonMobil Open v katarskej Dauhe (dotácia 1 283 855 USD, tvrdý povrch Plexicushion).

Aslan Karacev (Rus.) - Lukáš Lacko (SR-5) 6:4, 6:4 za 82 minút

Viac o téme: Lukáš Lacko Jozef Kovalík
  • Zdroj: SITA, sportky.sk