VIDEO+FOTO Duel pod holým nebom s rekordnou návštevou pre Brno: Slováci v Česku bodovali

V Česku sa odohral zápas pod holým nebomV Česku sa odohral zápas pod holým nebom Zdroj: Facebook - HC Kometa Brno

BRNO - Hokejisti domácej Komety Brno zvíťazili v úvodnom nedeľňajšom zápase 33. kola najvyššej českej dlhodobej súťaže nad hráčmi HC Škoda Plzeň 5:2. Hralo sa pred 18 514 divákmi v provizóriu pod holým nebom za Lužánkami.

Hosťujúci "indiáni" od 11. min viedli aj zásluhou asistencie Kristiána Kudroča. Moravské mužstvo však už do konca prvej tretiny zvládlo priebežný obrat na 2:1 aj s prispením Jozefa Kováčika pri druhom zásahu a napokon si už udržalo tri body. Kováčik necelú minútu a pol pred koncom z vlastného obranného pásma spečatil do prázdnej bránky úspech Brna. V bránke Komety bol Marek Čiliak, asistent pri záverečnom góle.

V Česku sa odohral Galéria fotiek (5) Zdroj: Facebook - HC Kometa Brno

Kometa Brno - Plzeň 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Góly: 20. a 33. J. Hruška (pri prvom JOZEF KOVÁČIK), 17. Káňa, 48. V. Němec, 59. JOZEF KOVÁČIK (ČILIAK) - 11. Lev (KUDROČ), 37. Indrák
Marek Čiliak (Brno) odchytal celý zápas.

Sparta Praha - Liberec 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Góly: 25. a 59. Sabolič, 9. ČAJKOVSKÝ, 28. C. Hamilton (J. MIKUŠ), 32. Buchtele - 2. Valský, 43. MARTIN BAKOŠ
Ján Lašák (Liberec) odchytal celý zápas.

Zlín - Olomouc 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)
Góly: 51. a 60. Bukarts, 22. Ondráček, 44. Kubiš - 53. Holec, 56. BUC
Branislav Konrád (Olomouc) odchytal celý zápas.

Pardubice - Vítkovice 4:3 po predĺžení (0:2, 2:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 42. a 63. P. Sýkora, 2. Čáslava, 29. MARCINKO (ŠTAJNOCH) - 7. HOVORKA, 14. Tomi, 21. Kucsera

Chomutov - Karlove Vary 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 36. B. Skinner, 37. Rutta, 60. V. Růžička - 55. T. Rachůnek

Mladá Boleslav - Litvínov 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 26. Hýka, 60. Musil

Viac o téme: HC Škoda Plzeň HC Kometa Brno