Nečakané prekvapenie pre Djokoviča: Jeho verný priateľ posilnil tábor najväčšieho rivala!

Novak Djokovič
Novak Djokovič

DAUHÁ - Fakt, že sa stal Ivan Ljubičič (36) koučom Rogera Federera (34), svetovú jednotku Novaka Djokoviča (28) prekvapil. Bývalý chorvátsky tenista totiž patrí k priateľom aktuálne najlepšieho hráča sveta a teraz posilnil tábor jeho najväčšieho rivala.

"Aby som bol úprimný, príde mi to zvláštne. Ale sme profesionáli," komentoval Djokovič Ljubičičov príchod k Federerovi. "Pozná moju hru, pozná hru všetkých Rogerových súperov, čo si myslím, že je jeden z dôvodov, prečo si ho Roger vzal do tímu," povedal srbský suverén minulej sezóny v Dohe, kde vstúpi do nového tenisového roka.

Djokovič vlani Federera porazil okrem iného vo finále Wimbledonu, US Open a Turnaja majstrov. Švajčiar však poprel, že by Ljubičiča angažoval konkrétne kvôli tomu, aby mu pomohol uspieť v kľúčových zápasoch so srbským rivalom. "Uvidíme, ako im to bude fungovať, ale prajem mu veľa šťastia. Je to skvelý chlap a Roger určite vie, prečo si ho vzal," povedal Djokovič.

Bývalý tretí hráč sveta Ljubičič sa vlani v novembri po dvoch rokoch rozišiel s Kanaďanom Milosom Raonicom. Federer zase na konci sezóny ukončil dvojročnú spoluprácu so Švédom Stefanom Edbergom.


Tagy: Roger Federer Novak Djokovič Ivan Ljubičič

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA

DISKUSIA