Moderný futbal čakajú veľké zmeny: Anglicko a Holandsko sa rozhodlo otestovať novinku

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BERLÍN - Na základe odporúčania Rady medzinárodných futbalových asociácií (IFAB) sa v anglických a holandských pohárových súťažiach rozhodli otestovať používanie videozáznamu pri sporných momentoch. Malo by sa tak stať už v novej sezóne.

Zavedenie videozáznamu by pre futbal znamenalo revolučnú zmenu. Pravda, rozhodcovia by si "videoopakovačkou" mohli pomôcť len pri posúdení gólových a penaltových situácií. Zatiaľ jedinou aktuálne dovolenou technológiou vo futbale je systém, ktorý určuje, či lopta prešla bránkovú čiaru.

Holandský futbalový zväz uvažuje, že technológiu s videozáznamom aplikuje v 25 zápasoch domácej pohárovej súťaže. K iniciatíve Holanďanov sa pridali aj Angličania a Škóti, pozitívne zareagovali na odskúšanie videotechnológie aj Američania (MLS) a Brazílčania.

"Myslíme si, že použite videozáznamu bude pre hru prínosom. Radi sa staneme súčasťou experimentu s technológiou, ktorá môže do futbalu priniesť prevratnú zmenu," uviedol výkonný riaditeľ Anglickej futbalovej asociácie (FA) Martin Glenn.


Tagy: Holandsko Anglicko

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA