VIDEO Hamšík roztrhal súperovu obranu: Po parádnom sóle nedal brankárovi šancu!

Gólové oslavyGólové oslavy Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti SSC Neapol sa vrátili na čelo talianskej Serie A. V nedeľňajšom dueli 19. kola "rozobrali" nováčika z Frosinone a na jeho trávniku triumfovali 5:1. Výbornú formu potvrdil slovenský reprezentant Marek Hamšík, ktorý vsietil jeden gól a skóroval už v treťom ligovom dueli v rade.

Neapol mal od začiatku zápas vo svojich rukách. V 20. minúte sa presadil prvýkrát, keď Raul Albiol umiestnil do siete roh Jorginha. Už o desať minút sa zapísal do streleckej listiny premenenou penaltou aj Higuain a hostia odišli na prestávku s dvojgólovým náskokom.

Po zmene strán ich aktivita neutíchla. Zápas si užívali, herne v ňom dominovali a miestami sa blížili k osemdesiatpercentnému držaniu lopty. V 59. minúte prišla Hamšíkova gólová chvíľa. Slovenský reprezentant sa presadil po peknej individuálnej akcii zo stredu ihriska, prenikol až pred šestnástku súpera, spoza ktorej upravil ľavačkou k tyči na 3:0. Už o minútu si spravil kužele z obrancov súpera Higuain a pridal štvrtý gól. Dominanciu hostí podčiarkol v 71. minúte aj striedajúci Manolo Gabbiadini. Domácim sa v závere napokon podarilo korigovať na konečných 1:5 po presnom zakončení Paola Sammarca.

Neapol vystriedal na čele Inter Miláno, ktorý podľahol doma US Sassuolo Calcio 0:1. O výsledku vyrovnaného stretnutia rozhodla až 95. minúta, v ktorej nariadenú penaltu premenil Domenico Berardi.

Serie A - 19. kolo:

Inter Miláno - US Sassuolo Calcio 0:1 (0:0)
Gól: 90.+5 Berardi (z 11 m)

Atalanta Bergamo - FC Janov 0:2 (0:0)
Góly: 79. Džemaili, 81. Pavoletti

FC Bologna - Chievo Verona 0:1 (0:0)
Gól: 79. Pepe

Frosinone - SSC Neapol 1:5 (0:2)
Góly: 81. Sammarco - 30. a 60. Higuaín (prvý z pok. kopu), 20. Albiol, 59. HAMŠÍK, 71. Gabbiadini