Budúcnosť Réwaya je stále vo hviezdach: Klub o novej zmluve hovoriť nechce!

Martin Réway
Martin Réway

FRIBOURG - Slovenský hokejista Martin Réway vletel do švajčiarskej NLA ako kométa, v drese Fribourgu nazbieral od polovice novembra v štrnástich zápasoch už sedemnásť bodov (6+11), ale jeho budúcnosť v tomto tíme po sezóne 2015/2016 je vo hviezdach.

Čoskoro 21-ročný útočník (nar. 24. januára 1995) má platný kontrakt len do konca aktuálneho ročníka a vedenie klubu mu nový zatiaľ neponúklo.


"Ešte je priskoro hovoriť o cudzincoch v našom mužstve na ďalšiu sezónu," povedal športový riaditeľ klubu Christian Dubé a na Réwayovu adresu pre La Liberté ďalej poznamenal: "Martin je obrovský talent. Sám vie rozhodovať zápasy. Ide o výnimočného hráča aj osobnosť. Ešte ho však chceme viackrát vidieť v akcii, kým zaujmeme stanovisko." 

Réway odštartoval túto sezónu v pražskej Sparte, v 14 zápasoch pozbieral 15 bodov (5+10), ale v októbri tam pre nespokojnosť s herným vyťažením odmietol ďalej pokračovať a klub ho preradil do prvoligových Benátok nad Jizerou. Vo Fribourgu pookrial, aktuálne je už šiestym najproduktívnejším hráčom mužstva, ale s jasne najvyšším priemerom 1,21 bodu na zápas. Tím je po 38 zápasoch na 6. priečke v dvanásťčlennej tabuľke NLA. 


Tagy: Martin Réway HC Fribourg-Gottéron

Zdroj:
SITA
Foto:
Facebook - Fribourg-Gottéron

DISKUSIA