Po desivom páde a bezvedomí si necítil nohy: Müller nemôže hýbať nohami, hrozba ochrnutia

Lukas Müller
Lukas Müller

GRAZ - Rakúskemu skokanovi na lyžiach Lukasovi Müllerovi, ktorý mal v stredu ťažký pád počas tréningu pred majstrovstvami sveta v letoch na lyžiach na mamuťom mostíku HS-225 Kulm v rakúskom stredisku Tauplitz/Bad Mitterndorf, hrozí čiastočné ochrnutie. Informovali o tom po úspešnej štvrtkovej operácii lekári z univerzitnej kliniky v Grazi.

Juniorský majster sveta z roku 2009 si pri incidente zlomil šiesty a siedmy krčný stavec a poškodil miechu. Po páde ho namieste ošetrili, už vtedy hlásil, že nemôže hýbať nohami. Do Grazu ho previezli pri vedomí. "Pán Müller už na kopci upozorňoval, že nemôže hýbať nohami. Je to pochopiteľne veľký šok. Paralýza na tejto úrovni postihuje dolné končatiny a stabilitu trupu. Presná predpoveď zdravotného stavu by bola v tomto čase nespoľahlivá," povedal Franz-Josef Seibert, riaditeľ úrazovej chirurgie.

Podľa agentúry APA bola dôvodom nehody porucha výstroja. Riaditeľ pretekov Harald Haim uviedol, že let postihnutého vyzeral byť v poriadku až do okamihu, keď ľavá lyža vyrazila nahor a vyvolala stratu rovnováhy.


Tagy: Lukas Müller

Zdroj:
SITA
Foto:
kleinezeitung.at

DISKUSIA