VIDEO Vynikajúci Sagan patril k najväčším favoritom: V cieli slová o veľmi horúcom dni

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: TASR

VILLA MERCEDES - Slovenský cyklista Peter Sagan skončil v utorkovej 2. etape zo San Luis do Villa Mercedes (181,9 km) na pretekoch Tour de San Luis v Argentíne na druhom mieste. Úradujúci majster sveta z tímu Tinkoff nestačil v cieľovom špurte pelotónu len na jedného protivníka.

Z víťazstva sa tešil Kolumbijčan v službách Etixxu - Quick-Step Fernando Gaviria. Tretie miesto obsadil Talian Elia Viviani zo zoskupenia Sky.

Sagan bol blízko k premiérovému sezónnemu triumfu, nakoniec mu však víťazstvo ušlo. "Dnes bol veľmi horúci deň, v závere som však nestratil Gaviriovo zadné koleso. Dnes mal ale o tri prevody viac a nakoniec vyhral o tri bicykle," povedal na svojej oficiálnej facebookovej stránke Sagan.

Približne 20 kilometrov pred páskou sa vpredu sformoval trojčlenný únik v zložení Genki Jamamoto (Nippo - Vini Fantini), Caio Godoy (Brazília) a Ariel Sivori (Los Matanceros). Ich úsilie sa skončilo kilometer pred cieľom zásluhou aktivity Etixxu, ktorý sa v záverečných kilometroch usadil na čele pelotónu a udával tempo.

V priebežnom celkovom poradí vedie utorkový víťaz Gaviria o desať sekúnd pred svojimi tímovými kolegami Maximilianom Richezem a Lukaszom Wisniowským. Saganovi patrí deviata priečka s mankom 27 sekúnd. V stredu je na programe 3. etapa z Portero de Los Funes do La Punty o dĺžke 131 km, bude mať rovinatý charakter.

Výsledky - Tour de San Luis - 2. etapa (San Luis - Villa Mercedes, 181,9 km): 1. Fernando Gaviria (Kol.) Etixx - Quick-Step 4:23:54 h, 2. Peter Sagan (SR) Tinkoff, 3. Elia Viviani (Tal.) Sky, 4. Eduard Grosu (Rum.) Nippo - Vini Fantini, 5. Lucas Haedo (Arg.) Jamis, 6. Mauro Richeze (Arg.) San Luis Team - všetci rovnaký čas ako víťaz

Priebežne po 2. etape: 1. Fernando Gaviria (Kol.) Etixx - Quick-Step 4:47:37, 2. Maximiliano Richeze (Arg.) Etixx - Quick-Step, 3. Lukasz Wisniowski (Poľ.) Etixx - Quick-Step - obaja +10 s, 4. Dayer Quintana (Kol.) Movistar, 5. Adriano Malori (Tal.) Movistar, 6. Nairo Quintana (Kol.) Movistar - všetci +18,... 9. Peter Sagan (SR) Tinkoff +27