VIDEO Hossov neuznaný gól ho poriadne rozzúril: To si ku*va robíte srandu?!

Rozzúrený Joel Quenneville na lavičke ChicagaRozzúrený Joel Quenneville na lavičke Chicaga Zdroj: SITA

GLENDALE - Neuznaný gól Mariána Hossu (37) zo 16 minúty súboja Arizony s Chicagom ho poriadne vytočil! Rozhodcovia na základe vyžiadania záznamu od trénera Arizony Dava Tippetta počínanie Slováka dodatočne posúdili ako bránenie v hre brankárovi Domingueovi. Verdikt "no goal" doslova rozzúril hosťujúceho trénera Joela Quennevilla.

Charizmatický tréner Chicaga takmer preskočil zo striedačky na ľad a nahlas nadával rozhodcovi Marcovi Joannettovi. "To si ku*va robíte srandu?," reval ako zmyslov zbavený. Za svoje správanie dostal aj trest za nešportové správanie, v ktorom Arizona navyše skórovala.

"Tréner veľmi prežíva podobné situácie, je skrátka emocionálny typ. Keď si pozrel záznam celej situácie, ihneď povedal, že to bol stopercentný gól," uviedol Marián Hossa po zápase aj pre webovú stránku NHL.

Hossa sa však pre nepochopiteľne neuznaný gól nenechal znechutiť a v 23. minúte sa dočkal zadosťučinenia. Slovák vyrovnal na priebežných 1:1, keď sa po prebratí puku pri mantineli natlačil až pred brankára Louisa Dominguea a z ťažkého uhla šikovne zavesil pod hornú žŕdku. Spomalený záznam ukázal, že puk sa odrazil aj od chrbta gólmana za bránkovú čiaru a o platnosti zásahu tak nebolo pochýb.

Už riadne uznaný gól Mariána Hossu bol 495. zásahom v podaní tohto 37-ročného skúseného krídelníka v najprestížnejšej hokejovej súťaži na svete, deviaty v tejto sezóne (9+18). Magická päťstovka je teda pre rodáka zo Starej Ľubovne na spadnutie. "Bol to Hossa ako ho veľmi dobre poznáme. Pomohol si jednou rukou a napokon dostal puk do siete, ako to len on vie," pochválil Hossu kapitán Blackhawks Jonathan Toews. "Sme veľmi šťastní, že sme vyhrali tento šialený zápas," doplnil slovenský krídelník. "Bol to hokej hore-dolu a diváci sa počas zápasu nenudili. V hale to po celý čas žilo," uviedol Quenneville aj pre Chicago Tribune.

Minútu a sedem sekúnd po gólovom zápise Hossa preukázal aj svoje asistentské kvality. V brejku počas oslabenia naviazal na seba dvoch hráčov súpera a do voľného priestoru nezištne prihral Toewsovi, ktorý vzápätí použil účinný bekhendový blafák - 1:2. Toews vtedy zaokrúhlil počet gólov v tejto sezóne na dvadsať. Kapitán Chicaga neskôr pridal ešte jeden gól, keď v predĺžení rozhodol o víťazstve svojho tímu 5:4. Bol to už jeho piaty rozhodujúci zásah v zúženej hre troch proti trom v predĺžení a celkovo ôsmy víťazný gól v sezóne. V tomto smere nemá v NHL konkurenciu. "Je to o tom využiť príležitosti, ktoré sa vám v predĺžení naskytnú. Keďže som už pár gólov v podobných situáciách strelil, veril som si," objasnil Toews. "Oba tímy mali v predĺžení stopercentné šance, až kým neprišiel Johnny a tú svoju nevyužil," pochválil Toewsa tréner Quenneville. "Keď má hráč jeho kvalít dostatok priestoru na ľade, vie ho využiť. Opäť to raz ukázal," vrátil Hossa kompliment Toewsovi.

Viac o téme: Marián Hossa Chicago Blackhawks Joel Quenneville Arizona Coyotes
  • Zdroj: SITA, športky