VIDEO AS Rím bez zraneného Gyömbéra zdolal Ivanovu Sampdoriu: Neapol s Hamšíkom stále na čele

Rodrigo Palacio (vľavo) bojuje o loptu s obrancom domácich Evangelosom Morasom (v strede)Rodrigo Palacio (vľavo) bojuje o loptu s obrancom domácich Evangelosom Morasom (v strede) Zdroj: SITA

RÍM - Hamšíkov Neapol v nedeľňajšom stretnutí 24. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže zvíťazil na domácej pôde nad nováčikom z Carpi najtesnejším rozdielom 1:0. O víťazstve "partenopei" rozhodol v 69. min Gonzalo Higuaín úspešnou exekúciou pokutového kopu.

Neapol hral od 56. min v početnej výhode o vylúčeného Raffaela Bianca, ktorý inkasoval druhú žltú kartu. Futbalisti spod Vezuvu si udržali líderské postavenie v Serie A pred Juventusom Turín, ktorý uspel na trávniku Frosinone (2:0).

Hráči Interu Miláno remizovali na pôde Verony 3:3. Po prvom polčase prehrávali "nerazzurri" 1:2, keď sa v drese domácich strelecky presadili Helander a Pisano, hoci v 8. min prvého polčasu viedli gólom Murilla práve Milánčania. Domáci zvýšili náskok na rozdiel dvoch gólov presným zásahom Ionitu v 57. min zápasu. Hosťom napokon vybojovali bod za remízu svojimi gólmi Icardi a chorvátsky ofenzívny univerzál Ivan Perišič.

Hráči AC Miláno remizovali na San Sire s Udinese 1:1. Hostia sa ujali vedenia v 17. min gólom Pabla Armera, za "rossoneri" v 48. min vyrovnal M'baye Niang. Slovenský reprezentant v drese Milána Juraj Kucka odohral prvý polčas, potom ho na ihrisku nahradil Mario Balotelli.

AS Rím - Sampdoria Janov 2:1 (1:0)
Góly: 45.+ Florenzi, 50. Perotti - 57. Pjanič (vlastný)
Norbert Gyömbér (Rím) pre zranenie nefiguruje v zápise o stretnutí. Dávid Ivan odohral celý duel, Milan Škriniar (obaja Sampdoria) sedel na lavičke náhradníkov

Hellas Verona - Inter Miláno 3:3 (2:1)
Góly: 12. Helander, 16. Pisano, 57. Ionita - 8. Murillo, 61. Icardi, 78. Perišič

Gól: 69. Higuaín (z pok. kopu), ČK: 56. Bianco (Carpi) po druhej ŽK
Marek Hamšík (Neapol) odohral celé stretnutie.

Sassuolo - Palermo 2:2 (1:1)
Góly: 45.+ Defrel, 50. Missiroli - 30. F. Vázquez, 53. Djurdjevič, ČK: 75. Lazaar (Palermo) po 2. ŽK

FC Turín - Chievo Verona 1:2 (1:1)
Góly: 19. Benassi - 34. B. Peres (vlastný), 71. Birsa (z pok. kopu)

Atalanta Bergamo - Empoli 0:0

Viac o téme: Inter Miláno Hellas Verona FC