Vicemajster zo Žiliny v gólovej prestrelke v Česku neuspel: Prehra Myjavy a remíza Ružomberka

Futbalisti MFK Žilina v predzápasovej rozcvičkeFutbalisti MFK Žilina v predzápasovej rozcvičke Zdroj: facebook

BRATISLAVA - Hráči úradujúceho slovenského futbalového vicemajstra MŠK Žilina neuspeli v zimnej príprave na jarnú časť sezóny 2015/2016 na pôde českého klubu AC Sparta Praha a prehrali 2:4. Domáci viedli po prvom polčase 2:1. Žiline nestačili na zvrátenie zápasu presné zásahy Paura a Haskiča.

V tureckej Antalyi podľahli futbalisti Spartaka Myjava srbskému FK Jagodina 0:2. O osude stretnutia sa rozhodlo dvoma zásahmi Jagodiny už v polovici prvého polčasu. Ani vo zvyšných minútach sa Myjavčanom streliť gól nepodarilo.

Výprava slovenského futbalového klubu MFK Ružomberok počas sústredenia v tureckom Beleku nastúpila na duel proti rumunskému FC Botosani. Už v 1. min skóroval za Ružomberčanov dvadsaťsedemročný ofenzívny stredopoliar Miloš Lačný. Po zmene strán sa však podarilo Rumunom vyrovnať na 1:1.

AC Sparta Praha (ČR) - MŠK Žilina 4:2 (2:1)
Góly: 45. a 63. Šural, 36. Krejčí, 67. Dočkal - 38. Paur, 87. Haskič

FC Botosani (Rum.) - MFK Ružomberok 1:1 (0:1) - hralo sa v Turecku (Belek)
Góly: 50. Martinus - 1. Lačný

FK Jagodina (Srb.) - Spartak Myjava 2:0 (2:0) - hralo sa v Turecku (Antalya)
Góly: 3. Kyeremeh, 21. Popovič

Viac o téme: AC Sparta Praha MŠK Žilina