Hokejová Liga majstrov pozná šampióna druhého ročníka: Severské derby napínavé až do konca

Ryan Lasch pred bránkou súperaRyan Lasch pred bránkou súpera Zdroj: SITA

OULU - Víťazmi druhého ročníka hokejovej Ligy majstrov sa stali hráči Frölundy Indians, ktorí v utorkovom finálovom súboji vo fínskom Oulu zvíťazili nad domácim Kärpätom tesne 2:1. Za najužitočnejšieho hráča LM 2015/2016 zvolili útočníka švédskeho tímu Ryana Lascha.

Frölunda položila základ svojho triumfu v prvej tretine, ktorú vyhrala gólmi zámorských opôr Lascha a Spencera Abbotta 2:0. Fínskemu šampiónovi sa pred vlastnými fanúšikmi v Energie Areene podarilo v 48. minúte už iba znížiť zásluhou Juha Keränena, ktorý nachytal z nulového uhla brankára Johanssona. Vyrovnanie Kärpätu nepriniesla už ani záverečná power play bez brankára. "Indiáni" si tak napravili chuť po vlaňajšom nevydarenom finále, v ktorom prehrali s rivalom z SHL Luleou v zostave so Slovákmi Christiánom Jarošom a Petrom Cehlárikom 2:4. Aj druhý ročník Ligy majstrov tak ovládol švédsky klub.

Kärpät sa nedokázal revanšovať Frölunde za vlaňajšie vyradenie v semifinále LM.

Kärpät Oulu – Frölunda Indians 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Góly: 48. Keränen (Mashur, Suoranta) - 17. Lasch (Fantenberg), 18. Abbott (Tömmernes, Sundström). Rozhodovali: Wehrli, Wiegand (obaja Švajč.) – Lhotský (ČR), Kohlmüller (Nem.), vylúčení: 1:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Kärpät: Aittokallio – Kukkonen, Mashur, Laatikainen, Nutivaara, Hakanpää, Pentikäinen, Ronkainen – Huml, Niemi, Ikonen - Pyörälä, Aho, Puljujärvi - Aaltonen, Pirnes, Junttila - Kalapuras, Keränen, Suoranta, Piispanen

Frölunda: Johansson – Tömmernes, Nilsson, Larsson, Fantenberg, Lauridsen, Fälth, Persson – Axelsson, Lundqvist, Lasch - Abbott, Sundström, Johnson - Figren, Lehkonen, Carlsson - Stalberg, Ehn, Lasu, Rosseli-Olsen

Lauri Marjamäki, tréner Kärpätu: "Samozrejme, bol to vyrovnaný zápas. Som pyšný na mojich hráčov, celé mužstvo a organizáciu za tohtosezónne výkony v Lige majstrov. Dnes sme štyrikrát hrali presilovku a mali sme v nej byť úspešnejší. Počas celých 60 minút sme hrali solídne, no inkasovali sme zlé góly. Frölunda si víťazstvo zaslúžila a ja jej k nemu blahoželám."

Roger Rönnberg, tréner Frölundy: "Som skutočne hrdý na tento tím. Bol to ťažký zápas, hrali sme výborne v obrane a udržali vedenie až do záverečnej sirény. Za stavu 2:1 som povedal chlapcom, aby zostali kľudní, držali čo najčastejšie puk a neboli príliš pasívni. Som naozaj šťastný. Bolo by pre nás kruté prehrať aj druhé finále Ligy majstrov."

Viac o téme: Frölunda Indians Kärpät Oulu