VIDEO Devils slávnostne vyradili Brodeurovu 30-ku: Úžasné, lepšie to už byť ani nemohlo

Devils slávnostne vyradili Brodeurovu 30-kuDevils slávnostne vyradili Brodeurovu 30-ku Zdroj: SITA

NEW YORK - Vedenie klubu NHL New Jersey Devils si pred utorkovým domácim zápasom s Edmontonom uctilo legendárneho hokejového brankára Martina Brodeura, keď pod strop haly Prudential Center počas slávnostného ceremoniálu vyvesilo jeho dres s číslom 30. Ten už tak v organizácii "diablov" nikdy nikto neoblečie.

Brodeurova tridsiatka sa pridala k dresom Scotta Stevensa (4), Kena Daneyka (3) a Scotta Niedermayera (27). Devils v samotnom stretnutí brankárskeho velikána potešili a vyhrali nad Oilers tesne 2:1.

Fanúšikovia New Jersey mali po pondelkovej prezentácii bronzovej sochy Brodeura ďalšiu šancu aplaudovať najúspešnejšiemu brankárovi histórie, ktorému nenechali ani dohovoriť úvodné slová pripraveného príhovoru. Halou znelo skandované "Marty! Marty!" a viac ako dve minúty diváci tlieskali postojačky. Brodeur sa potom poďakoval svojim bývalým spoluhráčom, trénerom a samozrejme fanúšikom. "Lepšie to už byť ani nemohlo. Želám každému, komu budú vyraďovať číslo, aby si to užil tak ako ja. Bol to úžasný večer," vyznal sa Brodeur pre zámorské médiá.

Brodeur vo svojej bohatej kariére dosiahol množstvo profiligových míľnikov. Slávny Stanleyho pohár zodvihol v drese Devils nad hlavu trikrát (1995, 2000 a 2003), v štyroch sezónach vyhral aj Vezinovu trofej pre najlepšieho brankára. Sedemnásobný účastník Zápasu hviezd drží v NHL zároveň niekoľko rekordov. Medzi tromi žŕdkami strávil dovedna 74.439 minút v 1266 zápasoch základnej časti, dosiahol 691 víťazstiev a 125 shutoutov. V New Jersey odchytal takmer celú svoju kariéru, ktorá odštartovala už v roku 1988. Celkovo si dres "diablov" obliekol v 21 sezónach, v tej uplynulej odchytal len sedem stretnutí za St. Louis a následne ukončil aktívnu kariéru.

Viac o téme: Martin Brodeur New Jersey Devils