Majstrovstvá Európy kňazov podporil aj futbalový zväz: Slováci obsadili siedme miesto

Slovenskí kňazi skončili na majstrovstvách Európy na siedmom miesteSlovenskí kňazi skončili na majstrovstvách Európy na siedmom mieste Zdroj: SFZ

MICHALOVCE - Reprezentácia Slovenska obsadila víťazstvom nad Ukrajinou 2:0 konečnú 7. priečku na majstrovstvách Európy kňazov v halovom futbale, turnaj sa uskutočnil minulý týždeň v Michalovciach. Kontinentálnymi šampiónmi sa stali kňazi z Portugalska, ktorí vo finálovom dueli zdolali Poliakov 2:1. Bronzové medaily získali reprezentanti Chorvátska.

Počas záverečného ceremoniálu prijali ocenenia postupne všetky mužstvá kňazov z rúk vladyku Milana Chautura, otca arcibiskupa Bernarda Bobera a primátora Michaloviec Viliama Záhorčáka. Hlavnými organizátormi boli košická eparchia a košická arcidiecéza, za výraznej podpory mesta Michalovce a obce Kaluža. "Cieľom šampionátu je cez šport priblížiť cirkev a kňazov bližšie ľuďom a ukázať, že kresťanské hodnoty sa dajú uplatniť aj v športe, osobitne vo futbale," uvádza oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ), ktorý podporil podujatie materiálne.

Prvá myšlienka dať príležitosť kňazom aj vo futbale sa zrodila v roku 2003, na I. ME v Rakúsku sa zúčastnilo osem tímov. "Podujatie postupne nabralo na popularite a turnaj sa rozrástol až na súčasných 16 účastníckych tímov - Poľsko, Slovensko, Čierna Hora, Česko, Bosna a Hercegovina, Maďarsko, Slovinsko, Rakúsko, Chorvátsko, Rumunsko, Bielorusko, Kazachstan, Portugalsko, Ukrajina, Taliansko a Albánsko," píše sa na webe SFZ.