Slovenský olympijský výber v Innsbrucku nestačil na domáce Rakúsko

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

INNSBRUCK - Olympijský hokejový výber Slovenska prehral vo svojom druhom zápase na turnaji Euro Ice Hockey Challenge v rakúskom Innsbrucku, keď v piatok podľahol domácemu výberu 1:3. Tím vedený trénerom Petrom Oremusom inkasoval prvý gól v 14. minúte z hokejky Nikolasa Petrika, v druhej tretine pridali domáci ďalšie dva zásahy.

Mladí Slováci dokázali v závere tretej časti len korigovať z hokejky Jakuba Gašparoviča. Slovenskí reprezentanti, ktorí vyhrali v prvom zápase nad Francúzskom 2:1, zakončia turnaj sobotňajším stretnutím proti Slovinsku (12.30 h).

Úvod zápasu rozkúskovali tri vylúčenia a pri tom poslednom sa domáci hokejisti takmer dostali do vedenia. Gaier tečoval strelu od modrej a brankár Rybár mal čo robiť, aby puk vytlačil. Mal aj dávku šťastia, keďže ho vyrazil len na žŕdku. Slováci odpovedali v 9. minúte. Zigo si nakorčuľoval popri ľavom mantineli až za rakúsku bránku, odkiaľ prihral nikým nekrytému Macíkovi, no ten neskóroval. V 14. minúte išli domáci do vedenia. Fischer v páde ešte stihol poslať puk pred bránku, kde ho N. Petrik tečoval za Rybárov chrbát - 1:0. O dve minúty neskôr mohol zvýšiť na 2:0 Oberkofler, ktorý predviedol peknú individuálnu akciu. Najprv vybojoval puk vo vlastnej tretine a potom predviedol sólo pomedzi troch brániacich hráčov, no na Rybára už nevyzrel.

Slováci hrali na začiatku druhého dejstva v oslabení a krátko po jeho konci inkasovali ďalší gól. Rakúšania sa udržali v útočnom pásme, puk sa dostal medzi kruhy k Pallestrangovi, ktorého bekhendovú strelu Rybár cez brániaceho hráča poriadne nevidel a tak nestihol zareagovať - 2:0. Hostia sa snažili znížiť šancami Ziga a Macíka, no neuspeli. V 34. minúte sa opäť presadili rakúski reprezentanti a Lebler zvýšili už na 3:0. Domáci sa rýchlou akciou dostali do útočného pásma, Lebler vystrelil spoza brániaceho hráča a puk si našiel cestu pomedzi Rybárove betóny. Brankár hostí sa vyznamenal v 36. minúte, keď nedovolil skórovať Leblerovi, ktorý bol pred ním úplne sám a mal dosť času namieriť.

Poslednú tretinu odštartovali zverenci trénera Petra Oremusa v početnej výhode, síce sa držali pred Starkbaumovou bránkou, no nevypracovali si žiadne výraznejšie šance. V 47. minúte mal dobrú možnosť opäť Macík, ale ani na dvakrát neskóroval. Ich ďalšie útočné snahy otupili časté vylúčenia a museli sa dokonca brániť aj v dlhom oslabení o dvoch hráčov. Čestný úspech zaznamenali až v 55. minúte. Do prečíslenia dvaja na jedného sa vyrútili Gašparovič s Majdanom, prvý menovaný to nakoniec zobral sám na seba a presnou strelou z ľavého kruhu prekonal Starkbauma - 3:1. V závere sa už dráma nekonala a tak sa z triumfu tešili domáci hráči.

Euro Ice Hockey Challenge 2016:
Rakúsko - Olympijský výber SR 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Góly: 14. N. Petrik (Fischer, B. Petrik), 26. Pallestrang (B. Petrik, N. Petrik), 34. Lebler (Herburger, Heinrich) - 55. Gašparovič (Paukovček, Kubka). Rozhodovali: K. Nikolic, Novák - Kroyer, Seewald, vylúčení: 4:8, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2000 divákov.

zostavy
Rakúsko: Starkbaum - Pallestrang, Kristler, Peter, Heinrich, Schlacher, Viveiros, Schumnig, Lembacher - Hofer, Rauchenwlad, Ganahl - Woger, Oberkofler, S. Geier - M. Geier, Herburger, Lebler - B. Petrik, Fischer, N. Petrik

Olympijský výber SR: Rybár - Štajnoch, Kozák, Kubka, Rosandič, Hatala, Deyl, Rehák, Holenda - Macík, Zigo, Puliš - Majdan, Paukovček, R. Rapáč - B. Rapáč, Kudrna, Gašparovič - Tibenský, Galamboš, Stupka

Viac o téme: Slovensko Rakúsko Euro Ice Hockey Challenge