Slovenské trio prispelo k víťaznému jarnému štartu Plzne, Ostrava schytala debakel

Slovenský brankár Matúš Kozáčik so spoluhráčmi oslavuje triumf ViktorieSlovenský brankár Matúš Kozáčik so spoluhráčmi oslavuje triumf Viktorie Zdroj: fcviktoria.cz

PRAHA - Futbalisti BK Mladá Boleslav triumfovali v nedeľňajšom dueli 17. kola českej Synot ligy nad beznádejne posledným Baníkom Ostrava 3:0. Výrazne k tomu prispel kanonier Milan Baroš, ktorý strelil svojmu bývalému klubu dva góly.

Úspešný vstup do jarnej časti súťaže zaznamenal jesenný šampión Viktoria Plzeň. Na pôde 1. FC Slovácko triumfoval 2:1 vďaka dvom gólom Daniela Kolářa z prvého polčasu. V drese "viktoriánov" sa predstavilo aj slovenské reprezentačné trio Matúš Kozáčik, Patrik Hrošovský a Michal Ďuriš, ktorý hral do 75. minúty. Plzeň má po nedeli pred druhou Spartou naďalej trojbodový náskok.

Mladá Boleslav - Baník Ostrava 3:0 (1:0)
Góly: 14. a 52. Baroš, 87. Čermák
Lukáš Pauschek (Mladá Boleslav) sedel na lavičke náhradníkov. Richard Lásik aj Karol Mondek (obaja Ostrava) odohrali celé stretnutie, Mondek v 41. min dostal ŽK.

1. FC Slovácko - Viktoria Plzeň 1:2 (0:2)
Góly: 58. Kerbr (z pok. kopu) - 12. a 27. D. Kolář (druhý z pok. kopu)
Tomáš Košút aj Juraj Chvátal odohrali celé stretnutie, Chvátal v 84. min dostal ŽK, Patrik Šimko (všetci Slovácko) nefiguruje v zápise o stretnutí. Matúš Kozáčik odchytal a Patrik Hrošovský odohral celé stretnutie, Michal Ďuriš (všetci Plzeň) hral do 75. min.

Viac o téme: Viktoria Plzeň Matúš Kozáčik 1. FC Slovácko