VIDEO Messi zrušil kúzlo Čecha: Barcelona v prvom osemfinále dobyla Londýn!

Lionel Messi a jeho gólové oslavyLionel Messi a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

LONDÝN - Obhajca trofeje FC Barcelona sa výrazne priblížil k postupu do štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov 2015/2016. Katalánsky veľkoklub potvrdil rolu veľkého favorita a v utorňajšom prvom osemfinálovom zápase zvíťazil na pôde londýnskeho Arsenalu 2:0 po góloch Lionela Messiho, vďaka čomu si vytvoril výbornú východiskovú pozíciu do domácej odvety. Tá je na programe v stredu 16. marca. Messi nikdy predtým Čecha nedokázal prekonať, dokonca ani z penalty.

Arsenal vyrukoval na súpera s defenzívnou taktikou a nádejou, že mu vyjde niektorý z rýchlych brejkov. Po prvom z nich však zbabral finálnu prihrávku Ramsey, čím obral svoj tím o solídne sa črtajúcu šancu. Skutočnú tutovku spálil v 22. minúte Oxlade-Chamberlain, ktorému obrana Barcelony vo vlastnom pokutovom území nevenovala veľkú pozornosť, lenže strela stredopoliara Arsenalu nemala patričnú silu ani smer a ter Stegen si s ňou poradil. Barcelona vyčkávala na trhliny súpera v defenzíve, ale jej ofenzívne juhoamerické esá domáci dobre pokrývali. "Kanonieri" sa katalánskeho giganta nezľakli, v prvom polčase predviedli v ofenzíve niekoľko solídnych výpadov, ale finálna a predfinálna fáza bola ich slabou stránkou.

V 49. minúte im mohol ukázať, ako sa má premieňať šanca Neymar, ale vybiehajúci Čech proti nemu skvele zasiahol. V druhom dejstve dianie na ihrisku nabralo grády, hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Po hodine hry mohol skórovať hlavou Giroud, ale ter Stegen na čiare loptu vyškriabal. V 71. minúte Katalánci predviedli rýchlu akciu na jeden dotyk, ktorá sa začala pred ich vlastnou šestnástkou. Lopta cez Iniestu a Suareza putovala bleskovo k Neymarovi, ktorý ju naservíroval do gólovej situácie Messimu a ten si s ňou hravo poradil - 0:1. O sedem minút neskôr bolo v akcii opäť trio Messi - Neymar - Suarez so zakončením uruguajského útočníka, ktorý však trafil len do žrde. V 83. minúte po hrúbke Mertesackera Flamini, ktorý bol na ihrisku sotva niekoľko desiatok sekúnd, kopol vo vlastnej šestnástke do Messiho a Argentnínčan z bieleho bodu nezaváhal - 0:2. Messi ta

Arsenal Londýn (Angl.) - FC Barcelona (Šp.) 0:2 (0:0)
Góly: 71. a 83. Messi (druhý z pok. kopu), ŽK: 6. Monreal - 85. Piqué, rozhodoval: Cüneyt Cakir (Tur.)

Arsenal: P. Čech - Bellerín, Mertesacker, Koscielny, Monreal - A. Ramsey, Coquelin (82. Flamini) - Oxlade-Chamberlain (50. Walcott), Özil, A. Sánchez - Giroud (72. Welbeck)

Barcelona: Ter Stegen - Daniel Alves, Piqué, Mascherano, Jordi Alba - Busquets - Rakitič, Iniesta - Messi, L. Suárez, Neymar

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Arsenal Londýn
  • Zdroj: SITA, TASR, športky