VIDEO Pekný futbal s gólovou nádielkou: Manchester City v prvom osemfinále dobyl Kyjev

David Silva so spoluhráčmi oslavuje gól CitizensDavid Silva so spoluhráčmi oslavuje gól Citizens Zdroj: SITA

KYJEV - Futbalisti Manchestru City zvíťazili v prvom zápase osemfinále Ligy majstrov 2015/2016 na ihrisku Dynama Kyjev 3:1 a vykročili tak úspešne za svojím cieľom prvýkrát postúpiť do štvrťfinále prestížnej súťaže. Prvý zásah zverencov čílskeho trénera Manuela Pellegriniho strelil v 15. minúte Sergio Agüero, druhý pridal päť minút pred prestávkou David Silva. O zníženie sa postaral Vitalij Bujalskij, no definitívnu zariadil v 90. minúte Yaya Touré.

Na Olympijskom štadióne v Kyjeve vyšiel začiatok lepšie domácim. V 4. minúte sa po nepríjemnom centri do šestnástky dostal k lopte Jarmolenko a z uhla preveril brankára Harta. Potom už prebrali opraty favorizovaní "Citizens", ktorí išli za svojím cieľom postúpiť do prvého štvrťfinále v LM. Ich tlak vyústil úvodného gólu, o ktorý sa strelou zblízka postaral Agüero. Argentínsky kanonier mohol v 22. minúte zvýšiť na 2:0, ale jeho prudká strela len tesne minula vzdialenejšiu žrď Šovkovského bránky. Kyjev síce držal loptu, no šance malo City. V 35. minúte sa nepresadil Toure, ale o päť neskôr už zvýšil Silva. Hostia predviedli ukážkovú akciu. Clichyho center si v 16-tke spracoval Agüero, pätičkou vysunul Sterlinga, ktorý našiel krížnou prihrávkou Silvu a bolo 2:0. V 43. minúte sa po veľkej chybe domácich rútil sám na brankára Agüero, no druhý gól nepridal.

Po zmene strán nastúpil opäť aktívnejšie domáci tím. Jarmolenkova šanca sa ešte neujala, ale v 60. minúte sa podarilo znížiť Bujalskému, ktorého tečovaná strela prešla za Hartov chrbát - 1:2. Domáci potom ešte viac zvýšili svoju snahu o vyrovnanie a v 79. minúte sa ho takmer dočkali. Veloso z pravej strany prihral do šestnástky, zmocnil sa jej Bujalskij a jeho strelu len s námahou vytlačil Hart. V 90. minúte však definitívne rozhodol o triumfe hostí technickou strelou k pravej žrdi Touré - 3:1.

Dynamo Kyjev (Ukr.) - Manchester City (Angl.) 1:3 (0:2)
Góly: 59. Bujaľskij - 15. Agüero, 40. David Silva, 90. Yaya Touré, bez kariet, rozhodoval: Lahoz (Šp.)

Dynamo Kyjev: Šovkovskij - Danilo Silva (66. Makarenko), Dragovič, Chačeridi, Vida - Rybalka - Garmaš (31. Miguel Veloso), Bujaľskij - Jarmolenko, D. González - Teodorczyk (46. Moraes)

Manchester City: Hart - Sagna, Kompany, Otamendi, Clichy - Fernando, Fernandinho - David Silva, Yaya Touré, Sterling - Agüero (90.+ Iheanacho)

Viac o téme: Dynamo Kyjev Manchester City