VIDEO Argentínsky útočník spasiteľom Leicestru, Chelsea s ďalším cenným triumfom

Cesc Fábregas a Jose Fonte v súboji o loptuCesc Fábregas a Jose Fonte v súboji o loptu Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Leicestru City si poistili prvé miesto v tabuľke anglickej Premier League. V sobotňajšom zápase 27. kola zdolali Norwich City najtesnejším rozdielom 1:0. O zisku troch bodov rozhodol v 89. minúte presným zásahom argentínsky útočník Leonardo Ulloa.

Tréner "líšok" Claudio Ranieri tak mal štastnú ruku pri striedaniach, keď Ullou poslal na ihrisko v 78. minúte za unaveného Daniela Amarteya. Leicester po sobote vedie súťaž s päťbodovým náskokom pred Tottenhamom, Hotspur v nedeľu hostia waleskú Swanseu City.

Víťazstvo v závere vydrela aj londýnska FC Chelsea. Zverenci Guusa Hiddinka triumfovali na ihrisku Southamptonu 2:1. Víťazný gól zaznamenal v presposlednej minúte riadneho hracieho času srbský stopér Branislav Ivanovič.

West Ham United poistil svoje šance na účasť v pohárovej Európe. "Kladivári" z východného Londýna zvíťazili nad Sunderlandom 1:0 a poistili si piate miesto v tabuľke.

West Ham United - Sunderland 1:0 (1:0)
Gól: 30. Antonio

Leicester - Norwich 1:0 (0:0)
Gól: 89. Ulloa

Southampton - FC Chelsea 1:2 (1:0)
Góly: 42. Long - 75. Fabregas, 89. Ivanovič

Stoke - Aston Villa 2:1 (0:0)
Góly: 51. a 56. Arnautovič (prvý z 11 m) - 79. Bacuna