VIDEO Slovan po urputnom boji končí: Cestu do Moskvy prekazila nevydarená tretia tretina

Vladimír Mihálik a Alexander Radulov v súboji o pukVladimír Mihálik a Alexander Radulov v súboji o puk Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali aj v sobotňajšom štvrtom štvrťfinále play off Západnej konferencie KHL s CSKA Moskva 1:3 a rozlúčili sa so sezónou. Pri oboch účastiach v play off medzinárodnej súťaže tak vypadli v najkratšom možnom čase, v štyroch dueloch a stále čakajú na premiérové víťazstvo.

Slovan sa musel od úvodu brániť tlaku hostí, ktorí neustále hrozili pred brankárom Brustom. Domáci pohrozili v 4. minúte, keď sa do puku oprel Barker, ale Sorokin si s jeho pokusom poradil. Potom však opäť pokračoval nápor hostí, ktorí si zahrali dve presilovky po sebe. Druhú dokonca päťminútovú, keďže Sersen dostal za úder do oblasti hlavy a krku 5+DKZ. Prvú veľkú šancu mal Radulov, Brusta ale neprekonal a brankár "belasých" si poradil aj so strelou Telegina, ktorý pred ním ostal úplne sám. Ten však pri snahe o doražku sekol Brusta a na ľade sa strhla bitka. V 13. minúte zaburácal vypredaný štadión, Slovan išiel do vedenia. Surový sa predral do útočného pásma a z ľavého kruhu prestrelil Sorokina - 1:0. O minútu neskôr bol blízko k vyrovnaniu Muršak, jeho šancu zmaril výborným zákrokom Brust. V závere tretiny mal dobrú možnosť ešte Kašpar, ale ani on sa nepresadil.

Hráči CSKA zatlačili zverencov trénera Miloša Říhu hneď v úvode druhej tretiny, keď si zahrali ďalšiu presilovku a v 23. minúte mohli vyrovnať. Muršak nahral voľnému Zajcevovi, ktorý mal pred sebou odkrytú bránku, no Barker stihol do jeho streli vložiť hokejku a zachránil. Nápor hostí pokračoval aj ďalej, Brust však podržal svojich spoluhráčov pri samostatnom úniku Mamina a v 27. minúte mu pomohla žŕdka po strele Pihlströma. Slovan sa dostal dopredu až počas presilovky a vypracovali si niekoľko dobrých možností. Najväčšie mali Kundrátek a Nedorost. V 32. minúte Lušňáka v poslednej chvíli fauloval Denisov a zmaril mu tak dobrú šancu na gól.

Herná prevaha CSKA vyústila do vyrovnávajúceho gólu v 43. minúte. Svetlakov vystrelil od modrej čiary a pred Brustom tečoval puk Radulov - 1:1. Prešli presne tri minúty a Moskovčania otočili duel vo svoj prospech. Peknú kombináciu odštartoval Radulov, ktorý prihral bekhendom na Hjalmarssona a ten našiel pred bránkou voľného Da Costu - 2:1. "Belasí" sa bili o vyrovnanie, ale proti favoritovi si nevedeli vypracovať poriadny tlak. V 50. minúte mieril Nedorost tesne vedľa. Od 54. minúty si zahrali presilovku, no nedokázali sa dostať do útočného pásma. CSKA Slovanu už do konca zápasu poriadne nič nedovolilo a pár sekúnd pred koncom pridal tretí gól do prázdnej bránky Zajcev.

Slovan Bratislava - CSKA Moskva 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Góly: 13. Surový - 43. Radulov (Svetlakov, Kiselevič), 46. Da Costa (Hjalmarsson, Radulov), 60. Zajcev (Radulov, Blažijevskij). Rozhodovali: Boman, Cyplakov - Metalnikov, Sirotkin, vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše: Sersen 5+DKZ za úder do hlavy a krku - Petrov 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané).
/konečný stav série: 0:4, postúpilo CSKA/

Slovan Bratislava: Brust - Kundrátek, Barker, Starosta, Švarný, Višňovský, Sersen, Rosandič, Mihálik - Kašpar, Viedenský, Nedorost - Jeglič, Tičar, Šťastný - Nagy, Surový, Bartovič - Šiška, Lušňák, Skalický

CSKA Moskva: Sorokin - Zajcev, Denisov, Kutuzov, Kiselevič, Sergejev, Panin, Blažijevskij - Radulov, Muršak, Hjalmarsson - Telegin, Da Costa, Kugryšev - Petrov, Stoljarov, Mamin - Žarkov, Junkov, Pihlström - Svetlakov