VIDEO Messi famóznym priamym kopom zavelil k obratu: Barcelona natiahla rekordnú sériu

Lionel Messi, Neymar a Jordi Alba oslavujú gól BarcelonyLionel Messi, Neymar a Jordi Alba oslavujú gól Barcelony Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti španielskeho majstra FC Barcelona zvíťazili v nedeľu v 26. kole Primera División doma nad FC Sevilla 2:1. Na čele tabuľky majú stále náskok osem bodov pred druhým Atléticom Madrid, ktoré v sobotu v mestskom derby vyhralo na Santiago Bernábeu nad Realom 1:0.

Na Nou Campe išli do vedenia hostia po góle Vitola v 20. minúte, ale o jedenásť minút nádhernou strelou ľavačkou z priameho kopu vyrovnal Lionel Messi. Na začiatku druhého dejstva domácich dostal do vedenia po akcii Messiho s Luisom Suárezom stopér Piqué. V kvalitnom zápase sa rodili šance na oboch stranách, no gól už nepadol a Katalánci tak neprehrali už 34 súťažných zápasov za sebou a vyrovnali tak rekord Realu Madrid zo sezóny 1988/1989. Katalánci naposledy prehrali 3. októbra 2015 na pôde FC Sevilla. Prekonať rekord "bieleho baletu" môže FC Barcelona vo štvrtok 3. marca na pôde Vallecana v súboji 27. kola Primera división.

V úvodnom nedeľňajšom zápase 26. kola španielskej futbalovej Primera Division zvíťazil Villarreal doma nad Levante 3:0. Villarreal si týmto víťazstvom upevnil v 4. miesto v tabuľke, zaručujúce účasť v predkole Ligy majstrov a na tretí Real Madrid stráca 2 body.

Athletic Bilbao po dvoch prehrách za sebou naplno bodoval na pôde Valencie, ktorú zdolalo 3:0. O víťazstve Baskovia rozhodli v priebehu siedmich minút v rozpätí 73. - 80. minúty, keď strelili všetky tri góly vďaka Merinovi, Ikerovi Muniainimu a Aritzovi Adurizovi.

FC Barcelona - FC Sevilla 2:1 (1:1)
Góly: 31. Messi, 48. Piqué - 20. Vitolo, 79.684 divákov.

FC Villarreal - UD Levante 3:0 (2:0)
Góly: 12. Baptistao, 30. Castillejo, 48. Adrian, ČK: 56. Navarro (Levante), 16.639 divákov.

Valencia - Athletic Bilbao 0:3 (0:0)
Góly: 73. Sabin, 77. Muniain, 80. Aduriz

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona FC Sevilla
  • Zdroj: TASR, SITA