Klub uprednostnil pred reprezentáciou a exceloval: Ani dva góly Hološka Sydney nestačili

Filip Hološko sa raduje z góluFilip Hološko sa raduje z gólu Zdroj: SITA

BRISBANE - Ani dva góly slovenského futbalistu Filipa Hološka nestačili FC Sydney na víťazstvo v sobotňajšom dueli 25. kola A-League. Austrálsky klub prehral na pôde nového lídra tabuľky Brisbane Roar 2:3 a jeho šance na postup do play off sa výrazne znížili.

Hološko poslal Sydney do vedenia v 24. minúte, domáci však ešte do polčasu nepriaznivé skóre otočili. Tri minúty pred koncom sa mu podarilo vyrovnať, ale už o minútu na to zasadil hosťom K.O. brazílsky útočník Henrique Silva. Pre 32-ročného Slováka to boli góly s poradovými číslami osem a deväť v najvyššej austrálskej súťaži. Pre nelichotivú klubovú situáciu sa nezúčastnil na prebiehajúcej akcii slovenskej reprezentácie, čo tréner Ján Kozák síce vzal na vedomie, no uviedol, že Hološko u neho skončil.

FC Sydney patrí po desiatom dueli bez víťazstva v tabuľke domácej súťaže siedma priečka. Na šiesty Melbourne Victory, ktorý má k dispozícii poslednú voľnú miestenku do štvrťfinále play off, stráca dve kolá pred koncom šesť bodov.

Viac o téme: Filip Hološko Slovensko FC Sydney