VIDEO Benfice sympatický výkon nestačil: Bayern po remíze zabojuje o finále

Postupové oslavy futbalistov Bayernu MníchovPostupové oslavy futbalistov Bayernu Mníchov Zdroj: SITA

LISABON - Nemecký majster Bayern Mníchov, ktorý v prvom dueli na domácej pôde zdolal Benficu Lisabon najtesnejším výsledkom 1:0, spečatil v Portugalsku svoj postup remízou 2:2. Skóre dvojzápasu najskôr v 27. min vyrovnal Raúl Jiménez, avšak góly Artura Vidala a Thomasa Müllera posadili "na koňa" Bavorov. Posledné slovo patrilo Brazílčanovi v drese Benficy Taliscovi, ktorý sa presadil v 76. min a upravil na konečných 2:2.

Bayern odštartoval v Lisabone napriek jednogólovému náskoku z prvého duelu aktívne. Rýchlymi kombináciami udržal domácich pod tlakom a mal zápas pevne v rukách, no agilný Müller sa v dobrej šanci z 20. minúty nepresadil. Aj preto udrelo na druhej strane, Eliseu poslal loptu do "vápna", kde sa v tiesni troch hráčov vrátane vybiehajúceho Neuera presadil hlavou Jimenez. Bayern sa však rýchlo otriasol a vzhľadom na pokračujúci tlak dosiahol obrat. V 38. minúte najskôr poslal odrazenú loptu do siete Vidal a po zmene strán ho dokonal Müller.

Nemecký šampión neponúkol domácim veľa možností, štvrťhodinu pred koncom si však situáciu mierne skomplikoval, keď vyrovnal Talisca. Keďže Lewandowskému by v prípade žltej karty hrozila stopka v úvodnom semifinále, hosťujúci kouč ho nasadil až na záverečných päť minút, no výsledok sa už nezmenil.

Sklamaní hráči Benficy po Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA

Do semifinále LM prenikli aj anglický Manchester City a španielsky Real Madrid, žreb dvojíc je na programe v piatok 15. apríla.

Benfica Lisabon (Portug.) - Bayern Mníchov (Nem.) 2:2 (1:1) - prvý zápas 0:1, do semifinále postúpil Bayern Mníchov
Góly: 27. R. Jiménez, 76. Talisca - 38. Arturo Vidal, 52. Th. Müller, ŽK: 70. Carcela-González, 90.+ A. Almeida - 74. J. Martínez, rozhodoval: Björn Kuipers (Hol.)

Benfica: Ederson - A. Almeida, Nilsson Lindelöf, Jardel, Eliseu (88. Jovič) - Fejsa, Renato Sanches - Salvio (68. Talisca), Pizzi (58. Guédes), Carcela-González - R. Jiménez

Bayern: Neuer - Lahm, Kimmich, J. Martínez, Alaba - Arturo Vidal, Xabi Alonso (90. Bernat), Thiago Álcantara - Douglas Costa, Th. Müller (84. R. Lewandowski), Ribéry (90.+ M. Götze)

Viac o téme: Bayern Mníchov Benfica Lisabon