Schmiedlová po obrovskom boji víťazne: Druhý bod Slovenska sa nerodil ľahko

Anna Karolína SchmiedlováAnna Karolína Schmiedlová Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Slovenské tenistky vedú po prvom dni barážového stretnutia o účasť v I1. svetovej skupiny Pohára federácie nad Kanadou 2:0. O druhý bod pre tím kapitána Mateja Liptáka sa na antuke v bratislavskom NTC zaslúžila slovenská jednotka Anna Karolína Schmiedlová, ktorá zdolala kanadskú dvojku Aleksandru Wozniakovú za 2:47 h 6:4, 4:6, 6:4.

V úvodnom singli si Dominika Cibulková poradila s Francoise Abandovou za dve hodiny 4:6, 6:3, 6:1.

Schmiedlová môže v nedeľu spečatiť triumf Sloveniek, o 13.00 nastúpi v dueli jednotiek proti Abandovej. Proti skúsenej Wozniakovej začala nervózne a po strate podania v druhom geme prehrávala 0:2, následne však získala tri gemy v rade a v koncovke setu slávila úspech. Aj na začiatku druhého setu viedla Wozniaková 2:0. Slovenka síce rýchlo otočila na 3:2, no výhodu brejku neudržala a záver setu patril Wozniakovej. V treťom dejstve sa Schmiedlová po rýchlom brejku ujala vedenia 3:1. Wozniaková síce vyrovnala na 4:4, no v deviatom geme stratila servis a Slovenka už šancu získať druhý bod z rúk nepustila, hoci čelila dvm brejkbalom.

Ak aj vy chcete byť blízko k úspechom našich tenistiek vo Fed Cupe, poďte ich podporiť!

Vo fedcupovej histórii ide o tretí vzájomný súboj oboch krajín, stav je nerozhodný 1:1. Slovenky majú Kanaďankám čo odplácať. V apríli 2014 totiž prehrali na harde v Quebecu 1:3 a vypadli zo svetovej skupiny. Začiatkom februára podľahli doma Austrálii 2:3 a rovnako ako vlani musia bojovať o zotrvanie v druhej najlepšej osmičke. Kanaďanky pricestovali do Bratislavy bez svojej líderky Eugenie Bouchardovej, ktorá utrpela minulý týždeň na turnaji v americkom Charlestone zranenie brušného svalu.

"Víťazstvo po viac ako dvoch mesiacoch chutí neskutočne. Som veľmi rada, že som ho vybojovala. Bolo načase. Teší ma o to viac, že som ho dosiahla práve doma vo Fed Cupe. Veľmi si to cením. Skôr som dnes bojovala proti sebe, ale musím uznať, že súperka hrala dobre. Je veľmi skúsená a stačí sa pozrieť na jej štatistiku v tejto súťaži: absolvovala v nej veľa zápasov a má dobrú bilanciu. Vedela som, že to nebude ľahké, Wozniaková bola pred zranením top hráčkou. Bolo mi jasné, že budem musieť zahrať najlepšie, ako viem. Našťastie som to napokon celé zvládla. Mala som vedenie 4:3 s brejkom v druhom sete, 4:2 v treťom, mohla som to ukončiť skôr. Vždy som však vtedy pustila Kanaďanku k jej hre. Prekážali mi síce aj tie zmeny rytmu, ale na ´kopce´ som mala dosť času. Ešte horšie to teda bolo, keď ona strieľala. Kapitán sa mi snažil pomôcť radami napríklad k podaniu, boli tam občas krízy. Najmä ma však upokojoval a zdôrazňoval mi, aby som nezabúdala na moje zbrane, aby som len nepinkala. Verím a dúfam, že toto víťazstvo naštartuje pozitívnu sériu," uviedla Schmiedlová pre RTVS.