VIDEO Atlético jednou nohou vo finále: Bayern padol po parádnom sóle a lá Messi!

Saúl Níguez oslavuje so spoluhráčmi vedúci gól Atlética Saúl Níguez oslavuje so spoluhráčmi vedúci gól Atlética Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Atlética Madrid zvíťazili v stredajšom úvodnom semifinále Ligy majstrov 2015/2016 nad Bayernom Mníchov 1:0. Odveta je na programe v utorok 3. mája v mníchovskej Allianz Arene.

Od prvých sekúnd sa hral špičkový futbal v obrovskom tempe. Argentínsky tréner domácich Diego Simeone tak ako vo štvrťfinále proti FC Barcelone vytiahol na súpera vysoký pressing a hostia mali veľké problémy pri rozohrávke. Domáci hráči Bayern zatlačili a už v 11. minúte otvorili skóre. Skvelú individuálnu akciu predviedol proti štyrom obrancom Níguez a perfektné bolo aj jeho zakončenie k pravej tyčke Neuerovej brány. Bayern sa síce snažil dostať domácich pod tlak, ale to sa mu proti v osobných súbojoch dominujúcemu rivalovi nedarilo. V 28. minúte sa dostal do zakončenia kapitán hostí Lahm, jeho strela trafila v šestnástke ruku Fernandeza, ale anglický rozhodca Clattenburg penaltu neodpískal. Na druhej strane sa v 30. minúte predral do zakončenia Griezman, ale Neuer vytiahol skvelý zákrok nohou. Atlético hralo tradične výborne v defenzíve a Bayernu v prvom polčase nedovolilo žiadnu čistú šancu.

Koke, Kingsley Coman a Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA

Tím španielskeho kouča Bavorov Pepa Guardiolu do druhého dejstva vstúpil aktívne, no defenzíva Atlética pracovala bezchybne. V 54. minúte však mohlo byť vyrovnané, keď z takmer 30 metrov prudko ľavačkou vypálil projektil Alaba, no lopta len otriasla brvnom brány domáceho brankára Oblaka. Bayern pridal plyn a po rohu výborne na čiare zlikvidoval hlavičku Martineza Oblak. Nemecký majster zovrel domácich, ktorí už napádali nižšie, a akoby stratili dovtedy skvelú organizáciu. V 64. minúte sa dostal do zakončenia Lewandowski, ale jeho pokus z uhla nemieril do priestoru domácej brány, rovnako ako nádejný lob Costu v 71. minúte. Hralo sa len na jednu bránu a v 73. minúte Oblak vytiahol ďalší perfektný zákrok po prudkej rotujúcej strele Vidala. Ale mohlo udrieť z ničoho nič na strane druhej, po Griezmanovom brejku sa výborne uvoľnil cez Alabu Torres a vonkajškom trafil len pravú tyč. Akciu dokreslila dorážka Kokeho, ktorú Neuer kryl. Záver si domáci už postrážili, Bayern dôležitý gól na ihrisku súpera nedal, a tak ho čaká ťažká domáca odveta.

Atlético Madrid - Bayern Mníchov 1:0 (1:0)
Gól: 11. Niguez, ŽK: Niguez - Costa, Benatia, Neuer, Vidal, rozhodoval: Clattenburg (Ang.)

Atlético: Oblak – Juanfran, Gimenez, Savič, Luís – Niguez (85. Partey), Gabi, Fernandez, Koke – Griezmann, Torres

Bayern: Neuer – Lahm, Martinez, Alaba, Bernat (77. Benatia) – Alonso – Costa, Alcantara (70. Müller, Vidal, Coman (64. Ribery) – Lewandowski

Viac o téme: Atlético Madrid FC Bayern Mníchov