Boston v tejto sezóne skončil, Atlanta do semifinále proti Clevelandu

Mike Scott a Marcus SmartMike Scott a Marcus Smart Zdroj: SITA

BOSTON - Basketbalisti Clevelandu vo štvrtok spoznali súpera, akému budú na ceste za vytúženým prvým titulom v NBA čeliť v semifinále Východnej konferencie. Zničiť ich finálové sny sa im pokúsi Atlanta, ktorá si vo štvrťfinále poradila s Bostonom 4:2 na zápasy.

Hawks rozhodli o svojom postupe vo štvrtkovom šiestom stretnutí pod súperovými košmi víťazstvom 104:92. Po prvom polčase viedli 41:33, ale až 39-bodová tretia štvrtina so 74-percentnou úspešnosťou streľby z hry definitívne naklonila misky váh na ich stranu. "Už sme sa poučili, že nijaký náskok proti tomuto tímu nie je dostatočne veľký. Bolo dôležité, že sme dobre odštartovali druhý polčas a neprestávali sme útočiť," poznamenal pivot Al Horford. Pätnástimi bodmi sa pričinil o prvé víťazstvo "jastrabov" nad Celtics v play-offovej sérii od roku 1958.

VÝCHODNÁ KONFERENCIA
Boston - Atlanta 92:104 (17:20, 16:21, 26:39, 33:24) - konečný výsledok série 2:4, Atlanta postúpila do konferenčného semifinále
Najviac bodov: I. Thomas 25 (10 asistencií), Crowder 15, Jerebko a Smart po 13 - P. Millsap 17, Bazemore a Horford po 15