VIDEO Play-off okorenila hromadná bitka: Český obranca Polák dostal súpera na kolená

Nezvládnutú tretiu tretinu ukončila bitka Nezvládnutú tretiu tretinu ukončila bitka

BRATISLAVA - Dostali poriadnu gólovú nakladačku, čo vyvrcholilo hromadnou bitkou. Hokejisti Nashvillu nezvládli záverečné dejstvo, v ktorom dostali päť gólov. Spolu zo sirénou, ktorá oznamovala koniec prvého zápasu, sa na ľade rozpútal konflikt, do ktorého boli zapletený takmer všetci hráči na ľade.

Nashville viedol v San Jose po dvoch tretinách gólom Mikea Fishera 1:0, ale "žraloci" v tretej časti predviedli parádny obrat a vyhrali 5:2. Sharks naštartoval v 43. minúte presilovkový gól Tomáša Hertla, ktorý našiel miesto pod lapačkou Pekku Rinneho a vyrovnal na 1:1. O necelých desať minút neskôr už Sharks viedli, keď si strelecký účet v play off otvoril bývalý hráč Predators Joel Ward, ktorý po blafáku krásne zasunul puk za chrbát fínskeho brankára. Po bekhende Logana Coutura viedli hráči San Jose už 3:1 a hoci Ryan Johansen šťastným gólom znížil, v závere ešte dali domáci dva góly do prázdnej bránky.

"Prvých 40 minút nám chýbala rýchlosť a nehrali sme v takom tempe ako bolo potrebné. Až v tretej časti sme sa rozbehli. Bolo to veľmi dôležité víťazstvo a je o to cennejšie, že sme ho dosiahli aj keď sme nehrali dobre celých 60 minút," povedal pre espn.com tréner San Jose Peter DeBoer. Pod obrat v tretej tretine sa možno podpísal aj fakt, že hráči San Jose mali po úspešnej sérii s Los Angeles (4:1) šesťzápasovú pauzu, kým Nashville po vyradení Anaheimu v siedmich zápasoch oddychoval len jeden deň. Druhý zápas série je na programe v noci na pondelok opäť v San Jose.

Rozhodcovia mali kus práce aj po tom, čo sa už zápas skončil, keďže museli rozdeliť niekoľko zápasiacich hráčov. Trest dve plus dve minúty dostal český obranca v službách Sharks Roman Polák. Na opačnej strane dostali rovnaký trest Barret Jackman a Colton Sissons. Jackman dostal navyše desaťminútový trest za nešportové správanie.

Viac o téme: San Jose Sharks Nashville Predators
  • Zdroj: sportky.sk, TASR