VIDEO Škandál vo finále turnaja: Bulharský tenista sa takto zhovadil!

Grigor Dimitrov sa postaral o škandálGrigor Dimitrov sa postaral o škandál

ISTANBUL - Bulharský tenista Grigor Dimitrov v nedeľňajšom finále antukového turnaja v Istanbule, v ktorom prehral s Argentínčanom Diegom Schwartzmanom 7:6, 6:7 a 0:6, od zlosti rozmlátil tri rakety. Dimitrova rozčúlilo, že nedokázal zápas dotiahnuť do víťazného konca, hoci po vyhratom prvom sete viedol v druhom už 5: 2.

Od tohto stavu uhral dvadsaťštyriročný Bulhar jediný z nasledujúcich 12 gemov a po prehratom tajbrejku druhého setu dostal v treťom "kanárika". Stretnutie skončilo potom, čo Dimitrov za stavu 0: 5 a 40:40 dostal trestný game za to, že rozmlátil tretiu raketu.

"Svojím správaním som sklamal seba, svoj tím aj svoju rodinu," kajal sa po finále 28. hráč sveta a turnajová dvojka. "Na konci druhého setu ma začali chytať kŕče, ale to nijako neznižuje Diegov výkon," povedal Dimitrov, ktorý vo štvrťfinále vyradil Jiřího Veselého.

Diego Schwartzman (Arg.) - Grigor Dimitrov (Bul.-2) 6:7 (5), 7:6 (4), 6:0 za 168 minút
Viac o téme: Grigor Dimitrov