VIDEO Historické oslavy môžu vypuknúť: Tottenham padol, Leicester je kráľom!

Tottenham stratil dvojgólový náskok a sním aj šancu na titulTottenham stratil dvojgólový náskok a sním aj šancu na titul Zdroj: SITA

LONDÝN- Futbalisti Leicestru City sú senzačným majstrom anglickej Premier League. Rozhodla o tom pondeľňajšia ostrosledovaná dohrávka 36. kola, v ktorej Chelsea Londýn na Stamford Bridge remizovala s mestským rivalom Tottenhamom Hotspur 2:2. Znamená to, že Leicester má pred druhými Spurs nedostihnuteľný náskok siedmich bodov dve kolá pred koncom súťaže.

Hostia v prvom polčase dali dva góly, v 35. minúte strelil reprezentačný útočník Harry Kane už jeho 25. gól v sezóne a na 2:0 zvýšil Juhokórejčan Son Heung-Min krátko pred polčasovou prestávkou. Domáci však v druhom polčase po góloch Garyho Cahilla a Edena Hazarda vyrovnali a majstrovské oslavy mohli vypuknúť v Leicestri.

"Líšky" pod vedením talianskeho kormidelníka Claudia Ranieriho vyhrali v sezóne zatiaľ 22 ligových duelov a len trikrát prehrali. Ranieri nebude prítomný pri oslavách svojho tímu. Taliansky tréner totiž odcestoval do rodnej krajiny navštíviť svoju 96-ročnú matku. Leicester sa pritom vlani s odretými ušami zachránil medzi elitou.

V hľadisku bolo viacero fanúšikov Chelsea, ktorí priali titul Ranierimu a jeho zverencom, ktorí si v tejto sezóne získali srdcia viacerých futbalových nadšencov. To, čo dokázali v tak silnej konkurencii, prinútilo aj fanúšikov konkurenčných tímov, aby im držali palce v ich ceste za titulom.