VIDEO Lowry poslal Toronto do predĺženia: V poslednej sekunde sa trafil z polovice ihriska!

Kyle Lowry sa blysol parádnym kúskomKyle Lowry sa blysol parádnym kúskom Zdroj: SITA

TORONTO - Tri štvrtiny živil Portland reálnu nádej na víťazstvo na palubovke obhajcu trofeje Golden State v druhom zápase semifinále play-off Západnej konferencie basketbalovej NBA. Hostia na začiatku štvrtej štvrtiny viedli 87:76, ale záverečných 12 minút prehrali 12:34 a v sérii zaostávajú 0:2.

Bodovú smršť domácich režíroval Klay Thompson, autor 25 bodov, z toho 10 bodov zaznamenal vo štvrtej štvrtine. Warriors stále nemajú k dispozícii zraneného lídra a MVP minulej sezóny Stephena Curryho. Je však reálne, aby sa vrátil do zostavy už v sobotu v zápase číslo 3 v Portlande.

Drámu v Toronte v prvom súboji semifinále na Východe muselo rozhodnúť až predĺženie, keďže domáci Kyle Lowry v poslednej sekunde štvrtej štvrtiny súbežne s klaksónom predviedol málo vídanú parádu - strelou z polovice ihriska vyrovnal na 90:90. Predĺženie už vyznelo jasne pre hostí z Floridy aj zásluhou 7 bodov Dwyana Wada. Heat potiahol za prvým víťazstvom v sérii okrem Wada (24 b) aj Slovinec Goran Dragič, autor 26 bodov. Wade sa posunul už na šestnáste miesto historickej tabuľky najlepších strelcov NBA v play-off so súčtom 3638 nastrieľaných bodov. Prekonal Elgina Baylora (3623) a stíha Scottieho Pippena (3642).

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Toronto - Miami 96:102 po predĺžení (18:18, 25:23, 20:27, 27:22 - 6:12) - stav série 0:1
Najviac bodov: Valančiunas 24 (14 doskokov), DeRozan 22, Ross 19 - Dragič 26, Wade 24, Joe Johnson 16