Golden State zdolalo Portland, v sérii vedie 3:1. Po predĺžení aj triumf Miami

Momentka zo zápasu Portland - Golden State Momentka zo zápasu Portland - Golden State Zdroj: SITA

MIAMI - Basketbalisti Golden State v tejto sezóne NBA ani raz neprehrali dva zápasy v sérii. Túto úchvatnú štatistiku si udržali aj pondelok v Portlande, keď vo štvrtom súboji semifinále Západnej konferencie zvíťazili 132:125 po predĺžení. V sérii hranej na štyri víťazstvá Warriors vedú 3:1 a o postupe do finále konferencie môžu rozhodnúť už v stredu na domácej palubovke. V zostave víťazného tímu sa po štvorzápasovej absencii opäť objavil Stephen Curry a zaznamenal 40 bodov.

Predlžovalo sa aj v druhom zápase pondelkového programu play-off v NBA. Basketbalisti Miami zvíťazili nad Torontom 94:87 po predĺžení a vyrovnali stav série semifinále vo Východnej konferencii na 2:2. O veľkej vyrovnanosti oboch rivalov svedčí fakt, že zo štyroch zápasov série sa až trikrát predlžovalo. Hostia z Toronta boli blízko tretieho víťazstva, keď 6:40 min pred koncom štvrtej štvrtiny viedli 77:68, ale najlepší hráč Miami Dwyane Wade si 12,6 s pred klaksónom vyrovnal na 83:83 a vynútil si predĺženie. Wade mal aj v ňom posledné slovo, keď pečatil na 94:87 a zároveň zaokrúhlil svoj parádny strelecký výkon na 30 bodov. Hráči Heat uspeli aj napriek slabučkej trojkovej streľbe - z 15 pokusov spoza oblúka premenili iba jeden, čo je úspešnosť 6,7%. Piaty zápas odohrajú v stredu v Toronte.

Semifinále play-off NBA

VÝCHODNÁ KONFERENCIA
Miami - Toronto 94:87 po predĺžení (25:21, 19:14, 16:27, 23:21 - 11:4) - stav série 2:2
Najviac bodov: Wade 30, Dragič 15, Joe Johnson 15 - Ross 14, Joseph 14, Biyombo 13 (13 doskokov), Carroll 13

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
Portland - Golden State 125:132 po predĺžení (26:18, 41:39, 18:29, 26:25 - 14:21) - stav série 1:3
Najviac bodov: Lillard 36 (10 asistencií, 5 trojok), McCollum 24 (4 trojky), Aminu 18 (13 doskokov) - Stephen Curry 40 (5 trojok), K. Thompson 23 (5 trojok), Draymond Green 21