Časovka na Gire pre Rogliča, Brambilla udržal vedenie

Gianluca BrambillaGianluca Brambilla Zdroj: SITA

CHIANTI - Nedeľňajšia časovka na cyklistických pretekoch Giro d'Italia sa stala korisťou Slovinca Primoža Rogliča. Jazdec tímu LottoNL-Jumbo zvládol 40,5 km dlhú trať v okolí vinárskeho strediska Chianti za 51:45 min. Druhé miesto obsadil Rakúšan Mathias Brandle (+10 s), tretí bol Nór Vegard Stake Längen (+17).

Na štvrtom mieste skončil časovkársky špecialista Švajčiar Fabian Cancellara, na ktorého výkone bola zrejmá nedávno prekonaná choroba. V priebehu 9. etapy sa často menilo počasie, jazdu viacerých cyklistov ovplyvnili dážď a mokrá trať.

Jazdci z čela priebežného poradia skončili v poli porazených. Domáci Vincenzo Nibali stratil v cieli 2:13 min, Španiel Alejandro Valverde až 2:24. Vedúci pretekár celkovej klasifikácie Talian Gianluca Brambilla mal manko na Rogliča 2:05 min, čo mu stačilo na to, aby si udržal ružový dres pre lídra pretekov. Na druhé miesto sa zásluhou šiestej priečky v časovke dostal jeho tímový kolega z Etixx-QuickStep Luxemburčan Bob Jungels, ktorý na neho stráca jedinú sekundu.

9. etapa, Chianti - Chianti (40,5 km):
1. Primož Roglič (Slovin./LottoNl-Jumbo) 51:45 min, 2. Matthias Brandle (Rak./IAM Cycling) +10, 3. Vegard Stake Längen (Nór./IAM Cycling) +17, 4. Fabian Cancellara (Švajč./Trek-Segafredo) +28, 5. Anton Vorobjev (Rus./Kaťuša) +30, 6. Bob Jungels (Lux./Etixx-QuickStep) +45, 7. Stefan Küng (Švajč./BMC Racing) +58, 8. Jos Van Emden (Hol./LottoNl-Jumbo) +1:08, 9. Maarten Tjallingii (Hol./LottoNl-Jumbo) +01:16, 10. Andrey Amador (Kostar./Movistar) +1:19

poradie po 9. etape:
1. Gianluca Brambilla (Tal./Etixx-QuickStep) 34:33:04 h, 2. Bob Jungels (Lux./Etixx-QuickStep) +1, 3. Andrey Amador (Kostar./Movistar) +32, 4. Steven Kruijswijk (Hol./LottoNl-Jumbo) +51, 5. Vincenzo Nibali (Tal./Astana) +53, 6. Alejandro Valverde (ŠP./Movistar) +55

Viac o téme: Giro d'Italia Gianluca Brambilla Primož Roglič