VIDEO Crosby zažiaril parádnym gólom: Z hráčov Tampy urobil obyčajných štatistov

Sidney Crosby znovu predviedol svoje umenieSidney Crosby znovu predviedol svoje umenie Zdroj: SITA

TAMPA BAY – Sidney Crosby hrá znovu v skvelej forme. Kapitán tučniakov bol v noci opäť ústrednou postavou svojho tímu.

Pittsburgh nekončí a Tampa Bay sa zatiaľ neteší z ďalšieho postupu do finále bojov o hokejový Stanley Cup. Šiesty súboj finále play-off Východnej konferencie sa v utorok na ľade Tampy skončil víťazstvom Pittsburghu 5:2.

Crosby najprv v 19. min ponúkol Philovi Kesselovi v presilovej hre prihrávku na prvý gól a 26 sekúnd pred koncom druhej tretiny sám zvýšil na 3:0, keď oklamal obrancu súpera, vnikol do útočnej tretiny a elegantne zakončil pomedzi nohy Andreja Vasilevského.

Bol to tretí gól Crosbyho v sérii, zároveň tretí víťazný a šiesty v tohtosezónnom play-off. "Vo chvíli, keď som sa otočil s pukom, zbadal som medzeru na modrej, cez ktorú sa dalo preniknúť. Nabral som rýchlosť a snažil sa tam prekĺznuť. Nepodarilo by sa to bez skvelej predchádzajúcej práce Patrica Hörnqvista. Jeho bekčeking, vďaka ktorému vybojoval puk, bol skvelý," komentoval Sidney Crosby na webe NHL.

Viac o téme: Sidney Crosby Pittsburgh Penguins Tampa Bay Lightning
  • Zdroj: SITA, športky